ZcgRqObruQtqZlOg

Міністерство освіти і науки України надало право Полтавській області провести фінальний етап XV Всеукраїнського турніру з правознавства для школярів. Журі визначить переможців змагань цієї суботи.   На Полтавщину завітали 25 команд-учасниць інтелектуальних змагань з різних областей України. У турнірі беруть участь учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів вікової категорії із 7 до 11 класу. На […]

Міністерство освіти і науки України надало право Полтавській області провести фінальний етап XV Всеукраїнського турніру з правознавства для школярів. Журі визначить переможців змагань цієї суботи.  

На Полтавщину завітали 25 команд-учасниць інтелектуальних змагань з різних областей України. У турнірі беруть участь учні загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів вікової категорії із 7 до 11 класу. На фінальний етап турніру приїхало 160 школярів разом із керівниками команд. Ці діти перемогли на попередніх етапах конкурсу на місцевих змаганнях.

«Кожна людина – юрист незалежно від професії. І має знати та вміти застосовувати конституцію України. Не важливо, стануть ці діти правниками, або ні, та знання, отримані на змаганнях обов’язково стануть у пригоді», – зазначив голова журі, доктор юридичних наук Віктор Ковальський.

До кожної команди входить від трьох до п’яти учнів. Вони змагаються між собою у чвертьфіналі та півфіналі, до якого пройде не більше 18 команд. У фіналі візьмуть участь до дев’яти команд, які отримали найбільшу кількість балів за результатами півфіналу.

Під час відкриття турніру

Аби пройти до останнього раунду та вибороти першість, діти змагатимуться кожен день до 4 листопада. Фінал відбудеться в суботу зранку. Журі визначить та нагородить переможців.

Для перемоги у конкурсі, діти мають знатися на Конституційному, адміністративному та цивільному праві. А також у питаннях кримінального, сімейного, земельного та фінансового й екологічного права.

Як наголосила директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко, правознавство – суспільна дисципліна, тож діти, як мінімум, мають знати свої права та обов’язки:

«Зараз ми будуємо сильну правову державу із освіченим та відповідальним населенням. А підростаюче покоління має прийняти її та продовжити розвивати. Такі  правознавчі турніри важливі, оскільки кожен з нас – громадянин нашої України, і має робити все для її процвітання».

Олена Харченко

Найбільшою кількістю команд представлена Харківська область. Від Полтавщини участь бере команда «Лідер» Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені Івана Котляревського.

Змагання відбуватиметься в Полтавській обласній гімназії-інтернаті для обдарованих дітей імені А.С. Макаренка. Учасники турніру очікують на приїзд Міністра юстиції Павла Петренка.

За матеріалами прес-служби Полтавської ОДА

Loading...