На Полтавщині створять центр ППО – Міністр оборони

Фото з відкритих джерел
Після успішного досвіду Харківщини подібні Координаційні центри ППО з’являться й у трьох інших областях – Чернігівській, Полтавській та Запорізькій.
Про це 12 листопада повідомив Міністр оборони України Денис Шмигаль. У Харкові обговорили ефективність роботи подібного центру ППО. Тому досвід вирішили поширити й на інші регіони.
За словами Дениса Шмигаля, координаційний центр на Харківщині показав високу ефективність роботи. Тому його досвід вирішили масштабувати на інші області. Окрім Полтавщини, до цього списку також входять Чернігівська та Запорізька.
Мета створення таких центрів – посилення координації між усіма структурами, що залучені до протидії повітряним атакам, оперативне реагування на загрози та захист критичної інфраструктури й мирного населення.
Нагадаємо, що у ніч на 12 листопада група з восьми ворожих БпЛА курсувала над Полтавським районом. Російські військові запустили дрони, які курсували біля Опішні та Чутового. Монітори попереджали про активність ворожих цілей під Полтавою.
О 23:09 військові фіксували БпЛА на сході Полтавщини, що прямували на Харківщину. О 00:21 монітори попередили про групу з восьми ворожих безпілотників, що прямували через Охтирський та Богодухівський райони курсом на Полтавський район.
Згодом OSINTер сповістив про групу «Шахедів», що рухались «змійкою» на межі Полтавщини в напрямку Дніпропетровщини. Завдяки роботі військових, дрони зникли й наразі на Полтавщині не фіксують безпілотники.

Як військові обороняли небо цієї ночі?
Повітряні Сили ЗСУ 12 листопада повідомили про результати бойової роботи. У ніч на 12 листопада росіяни атакували Україну з різних напрямків.

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.
За попередніми даними, над Україною ППО збила 90 ворожих дронів на півночі, півдні та сході країни. Зафіксовані влучання 31 ударного БпЛА на 19 локаціях, а також падіння збитих на одній локації.