Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – agro-business.com.ua

На Миргородщині голова фермерського господарства допоміг отримати у власність паї 12 людям, підробивши документи.

Про це повідомила Полтавська обласна прокуратура 19 вересня.

За даними слідства, у квітні 2019 року фермер виготовив та підписав протоколи зборів засновників фермерського господарства, куди попри відсутність родинних зав’язків прийняв 12 місцевих жителів. 

На основі підроблених документів ці люди за рішенням сесії селищної ради отримали у власність землю, що перебувала в постійному користуванні фермерського господарства. У січні 2020 року голова виключив жителів зі складу фермерського господарства.

Вказані дії фермера спричинили вибуття майже 34 га землі з комунальної власності громади вартістю понад 2,5 млн грн.

Справу на голову фермерського господарства передали до суду, щоб відшкодувати завдані громаді збитки. Чоловікові інкримінують відповідальність за зловживання повноваженнями, що спричинило тяжкі наслідки, та службове підроблення офіційних документів.

Згідно з Законом України «Про фермерське господарство», членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їхні батьки, діти від 14 років, інші члени сім’ї, родичі. До членів господарства не можуть належати люди, які працюють у ньому за трудовим договором.

Члени фермерського господарства мають право на одержання паю безоплатно у власність із земель державної й комунальної власності.

Нагадаємо, що фермер на Полтавщині незаконно орендував понад 100 га земель, майже половина яких належить до лісового фонду.

Loading...