На Полтавщині вперше задекларували знайдену зброю

На Полтавщині вперше задекларували знайдену зброю
На Полтавщині вперше задекларували знайдену зброю

(Фото – поліція Полтавщини)

Під час дії воєнного стану люди можуть задекларувати вогнепальну зброю та залишити її собі.

В області правом декларування скористалися троє людей з Кременчуцького та Миргородського районів. Про це повідомили в поліції Полтавщини 27 листопада.

Чоловіки задекларували дві одиниці гладкоствольної зброї та автомат Калашникова. Поліцейські роз’яснили їм правила безпеки, носіння, зберігання та перевезення зброї і боєприпасів до неї. Чоловікам видали документ про декларування.

Нагадаємо, 25 листопада вступив в дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Згідно з яким можна задекларувати незареєстровану вогнепальну зброю. Після завершення воєнного стану і 90 днів після цього можна набути її у власність.

Як задекларувати зброю

Алгоритм дій:

  • якщо ви знайшли зброю потрібно негайно повідомити про це у поліцію за номером 102;
  • упродовж 24 годин людина має прибути до найближчого підрозділу поліції для декларування зброї;
  • потрібно визначитися: задекларувати зброю і залишити собі чи добровільно здати до підрозділу поліції.

Якщо людина все ж вирішила залишити зброю собі, то для декларування потрібні такі документи:

  • письмова заява;
  • паспорт;
  • фотокартка розміром 3,5х4,5 см;
  • витяг про місце проживання;
  • ідентифікаційний номер.

Після цього правоохоронці проводять огляд вогнепальної зброї та перевіряють отримані відомості.

Потім зброя обліковується, а людині видається повідомлення про декларування. Також правоохоронці роз’ясняють правила безпеки, носіння, зберігання, та перевезення зброї і боєприпасів до неї. Після процедури декларування поліцейські повертають зброю людині для зберігання на період дії воєнного стану.

Правоохоронці повідомляють, що такий алгоритм дій треба пройти, щоб не поставало питання – звідки ця зброя.

Додамо, що за незаконне поводження зі зброєю та боєприпасами порушнику загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Де задекларувати на Полтавщині дивіться за посиланням.