172978932_467315001275623_3716400282761281066_n

10 квітня, в районі селища Дача, який знаходиться недалеко від с. Успенка знайшли рештки 5 бійців Другої світової війни.

Роботу проводила спільна пошукова група загону «Вічно живим», який входить в  об'єднання «Союз Народна пам'ять»,  і співробітники музею «Військова історія Кременчука». Про це повідомили на фейсбук-сторінці Музею військової історії Кременчука. 

У повідомленні йдеться, що пошуковики побоювались, щоб до  поховань не дістались мародери, які б могли з'явиться на цьому лузі в пошуках металобрухту. Солдатські поховання були в тому вигляді, в якому їх залишили десятки років тому.

Згодом на місце поховання викликали правоохоронців. Поліціянти оглянули знайдені останки та переконалися, що це поховання часів Другої Світової війни.

Пошуковці повідомляють, що провести розчистку за всіма правилами військової археології не вдалося через певні особливості грунту в цьому районі: 

«В розкопі № 1 на глибині півтора штика лопати почала  виступати вода».

Згодом з’ясували, що у цьому розкопі знаходяться останки двох людей. Один із загиблих імовірно був, або офіцер, або політпрацівник. Про це свідчили залишки нашивки на рукаві.

У розкопі №2  було дещо легше проводити розчистку, там теж знайшли 2 бійців. Останки одного із бійців були витягнуті на всю довжину людини. Тому довелося значно подовжити розкоп. Він майже з'єднався з розкопками №3.

Біля них був боєкомплект, предмети особистого вжитку тощо. Документів чи медалей знайти не вдалося. 

Загалом вдалося розчистити та підняти останки 5 невідомих бійців. Відомо, що загиблі бійці були поховані тут на полі бою, похоронною командою 66-ї ГВ. СД. Але документи та звіти цієї похоронної команди досі не опубліковані або їх немає взагалі. Тому поки що ідентифікувати імена загиблих бійців не можна.

Нагадаємо, учасники АТО створили організацію «Пам’ять нації», яка займатиметься пошуком та перепохованням людей, які загинули під час Другої світової війни, Голодомору та репресій. Більше можете дізнатися за посиланням.

Loading...