На Полтавщині зросла кількість хворих на гострі кишкові інфекції

Лікарня в Полтаві. Фото ЗМІСТу
Попри те, що медики фіксують зростання рівня більшості гострих інфекційних захворювань в області, низка хвороб відступили минулого тижня.
Про зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції 9 березня повідомили у Полтавському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Причини захворювання на гострі кишкові інфекції навесні
Гострі кишкові інфекції належать до найпоширеніших інфекційних хвороб, які особливо активізуються з потеплінням та становлять ризик серйозних ускладнень, передусім у дітей. Одними з головних причин зараження є недотримання:
- елементарних правил особистої гігієни;
- технології приготування страв;
- умов та термінів зберігання сировини та готових страв;
- вживання неякісних харчових продуктів, які містять в собі збудник захворювання, тощо.
Серед основних симптомів захворювання:
- сухість у роті та горлі;
- підвищена температура, що супроводжується діареєю і блювотою;
- переймоподібні болі в животі;
- незначне сечовипускання або його відсутність.
Ротавірусна інфекція передається легко, для цього достатньо недбало вимити руки чи мати контакт з хворою людиною. Заразитися можна також через забруднені предмети та поверхні, наприклад, іграшки, меблі, одяг, підлогу чи навіть під час прийому їжі.
Епідемічна ситуація в області
Протягом тижня на Полтавщині медики зафіксували окремі випадки інфекційних захворювань, а також зростання захворюваності за низкою показників:
- 64 випадки гострих кишкових інфекцій, що на 11 більше, ніж на попередньому тижні;
- один випадок гострого вірусного гепатиту зареєстрували у Пирятинській громаді;
- 10 випадків скарлатини, що на шість випадків більше, ніж минулого тижня;
- 32 випадки вітряної віспи, на 4 менше, ніж на попередньому тижні.
Нагадаємо, що на Полтавщині понад 60% хворих на ГРВІ становлять діти. Попри зниження рівня захворюваності на гострі респіраторні інфекції у п’яти громадах області фіксують високі показники. За останній тиждень госпіталізували 120 хворих, що становить 1,6 % від кількості захворілих (питома вага звичайна для області). Крім цього, за попередній тиждень летальних випадків від ГРВІ не зареєстрували, проте загалом на Полтавщині зафіксували 18 випадків з початку епідсезону. Серед осіб, які мали позитивний результат тесту на COVID-19 летальних випадків 15.