Вирубка дерев на цвинтарі
Вирубка дерев на цвинтарі

Фото ЗМІСТу

Полтавська поліція розслідує наругу над могилами на одному з найстаріших цвинтарів Полтави.

Про це ЗМІСТу відомо з власних джерел.

На Новоміському кладовищі виявили місця вирубки дерев, внаслідок якого пошкодили місця поховання. Повалені дерева падали просто на надгробки й пошкодили пам’ятники та огорожі на могилах, де поховані люди.

Фото ЗМІСТу
Фото ЗМІСТу
Фото ЗМІСТу

Нині триває досудове розслідування. Поліцейські кваліфікували справу як наругу над могилами.

Фото ЗМІСТу

ЗМІСТ розповідав про те, як доглядають за Єврейським цвинтарем.

Із 1999 року Новоміське кладовище вважається закритим, тобто таким, де не можна зарезервувати місце. Та ще на вході в око впадає величезна кількість поховань 2016-2019 років. Звісно, що місця під могили могли придбати до 1999 року, але в цьому, скоріше, зацікавлені члени однієї родини. Як йдеться у інструкції про порядок поховання на закритих кладовищах або дозволяється  підпоховання лише за наявності місця в родинній могилі.

Попри це на початку кладовища розміщено поодинокі могили, які не мають поряд зарезервованих місць, або похованих раніше родичів. Якщо придивитися на таблички на пам’ятниках, то можна побачити, що дата смерті людини відносно недавня. Тому складається враження, що це кладовище не таке вже й закрите.

Як розповіла директорка полтавського єврейського фонду «Хесед Нефеш» Світлана Москвітіна, кілька разів на рік благодійна організація разом із волонтерами приходять на кладовище і доглядають за покинутими могилами. За її словами, тут поховано багато видатних євреїв, але родичі уже не можуть проводити поховання до ладу, тому цим займається фонд. 

До прикладу, на цьому цвинтарі похований громадський діяч і меценат Давид Мойсейович Молдавський, ще не вдалося відшукати могили фундатора кладовища Авраама Мойсейовича Зеленського, який був міським головою Полтави та інших. Попри усі старання і намагання волонтерів зберегти пам’ять про померлих не дуже видно на загальному тлі, адже доглядом за кладовищем має займатися і влада, і адміністрація кладовища.

Відтак, у випадку незадовільного утримання могили тривалий час, по закінченні річного строку з моменту письмового повідомлення її власника, з погодження різних органів влади, могилу ліквідують і засівають травою, але місце поховання залишається, бо його не розкопують. Подібних закинутих могил на Єврейському кладовищі сотні, але керівництво не проводить процедур з ліквідації старих занедбаних поховань.

Loading...