tOMHL84axUPn4Dp3

Пам’ятний знак Жертвам Голодомору-Геноциду в Полтаві планують установити на трикутнику вулиць Європейської, Кагамлика та Панаса Мирного.

Хоча за підсумками робочої наради щодо визначення місця встановлення знаку 19 вересня, схилялися до розташування спочатку каменя, а потім і меморіального комплексу на місці колишнього пам’ятника Леніну у сквері пам’яті Героїв України.

У п’яницю ж, 27 вересня, відбулося засідання комісії з розробки Концепції вшанування пам’яті Жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років у м. Полтава на 2018-2020 роки за участі архітекторів.

Як повідомила головна архітекторка області Ірина Особік, обговоривши це питання в колі архітекторів, вирішили, що площа Леніна не є найкращим місцем для того, щоб встановлювати меморіал жертвам Голодомору. І причин цьому як мінімум дві.

Засідання комісії з розробки Концепції вшанування пам’яті Жертв Голодомору-геноциду

Перш за все, титульна площа міста повинна нести в собі ознаки героїки і бути місцем пишання і підняття бойового й національного духу всіх, хто туди приходить, але не місцем скорботи та місцем, де розташовуватиметься пам’ятник жертвам.

Як говорить Ірина Особік, сквер пам’яті Героїв України, – це в’їзні ворота міста і ставити на них пам’ятник жертвам не є правильним рішенням. Він повинен стояти в тому місці, де місце спокою, місце вшанування, місце переосмислення усього, що відбувалося.

«Перехрестя Кагамлика та Європейської є логічнішою локацією. Це не святкове місце, де гуляють та веселяться діти, не героїка і не патетика, це місце, де люди приходять і згадують усе, що відбувалося», – зазначила Ірина Особік.

Усі члени комісії одноголосно підтримали пропозицію щодо майбутнього розміщення меморіального комплексу на трикутнику Європейської.

Засідання комісії з розробки Концепції вшанування пам’яті Жертв Голодомору-геноциду

Наразі ж на часі остаточне затвердження місця розташування, встановлення там пам’ятного знаку (а для цього необхідне рішення виконкому) та старт процесу створення меморіального комплексу. Як пояснив депутат міськради Юліан Матвійчук, співголова робочої групи, найближчим часом планують розпочати розробку проекту.

Фото Богдана Проскурова

Loading...