Колишній кінотеатр у Шишаках
Колишній кінотеатр у Шишаках

Джерело – wikimedia

Створеній влітку релігійній громаді Помісної церкви України у Шишаках передали приміщення для богослужінь.

Про це ЗМІСТу розповів благочинний Шишацького округу протоієрей Павло Якименко 15 вересня. 

Релігійна громада отримала приміщення колишнього кінотеатру у Шишаках, яке належало до комунальної власності громади. 

За словами протоієрея Павла, будівля перебуває в аварійному стані, але її планують відновлювати. У першу чергу, потрібне підключення електроенергії, наведення порядку на території та в самому приміщенні. Також потрібно перекривати дах, підіймати підлогу та повністю переробляти приміщення під храм.

Рішення про безоплатну передачу будівлі екскінотеатру ухвалила Шишацька селищна рада на засіданні сесії 30 серпня – його підтримали 16 голосами. Згідно з рішенням, будівлю передали у власність Полтавської єпархії Православної церкви України. 

Раніше ЗМІСТ писав, що попри тиск московського патріархату в Шишаках та заяви Митрополита Філіпа про «міжконфесійну ворожнечу», люди створили громаду ПЦУ. 2 липня відбулися збори жителів Шишацької громади. За їхнім рішенням, з благословення Архієпископа Полтавського й Кременчуцького Федора, офіційно почала існування громада Помісної Церкви України в Шишаках.

Архієпископ Федір розповідав ЗМІСТу, що під виглядом того, що 27 травня відбувся собор Полтавської єпархії, настоятель Михайлівського храму (московський патріархат), був проти того, щоб перевести місцевий храм до Православної церкви України:

«Священник був проти зборів, доклався, щоб перешкоджати. Тому жителі громади вирішили створити нову громаду ПЦУ, до якої можуть доєднуватися інші. Місцева влада обіцяє посприяти тому, щоб нова громада отримала нетиповий храм, звичайне приміщення, де зможе проводити богослужіння та інші заходи».

Нагадаємо, що депутатів Карлівської міської ради просили виділити приміщення для богослужінь громади ПЦУ. 

Loading...