bf33tsubahq2b9ah

Депутати вдруге підняли питання про відновлення або встановлення нової інтерактивної дошки на Алеї пам’яті Героїв у парку імені Котляревського.

Про це відомо з протоколу засідання депутатської комісії з питань розвитку культури Полтавської міської ради від 23 листопада.

Інформацію щодо питання реконструкції інтерактивної дошки взяли до відома. Від імені комісії вирішили звернутися до міського голови з проханням підтримати питання виділення коштів на цей проєкт.

У вересні повідомляли, що через зміни у законодавстві, що забороняють фінансування капітальних ремонтів та інших видів робіт з бюджету Полтавської міської громади не можуть виділити кошти на інтерактивну дошку на Алеї пам’яті, яку розбили майже 3 роки тому.

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Євген Ричка пояснював, що гроші з бюджету на цей проєкт казначейство не пропустить, тому єдиним варіантом є виконання робіт коштом містян і волонтерів. Цю ідею депутати розкритикували.

«Як потім виборцям дивитися в очі, коли депутати другий рік не можуть зробити ремонт дошки героїв АТО. Серйозно? Людям байдуже, що ми вносили зміни до програми», – каже голова комісії Юлія Городчаніна.

Євген Ричка говорить, що зараз можливості відремонтувати дошку немає через постанову Кабінету Міністрів України, але й до запровадження воєнного стану нею фактично не опікувалися.

Востаннє перед повномасштабною війною це питання піднімали у січні 2022 року. Тоді вирішили, що на місці розбитої дошки планують встановити нову, але після капітального ремонту парку імені Котляревського за кредитні гроші. Після повномасштабного вторгнення цей проєкт відійшов на другий план і нині невідомо коли до нього зможуть повернутися. Зважаючи на події в країні й важливість вшановування героїв, які полягли за Україну, необхідність повернення дошки до Алеї є критичною.

Директор комунального підприємства «Декоративні культури» Сергій Сілаєв каже, що розбита дошка не підлягає ремонту, а закупівля нової коштуватиме не менше 200 тис. грн.

Депутати надали Управлінню житлово-комунального господарства доручення передбачити кошти і подати бюджетний запит на казначейство, щоб дошку встановили. Для цього важливо знайти формулювання, щоб цей запит пройшов обмеження, що передбачені у постанові, інакше кошти дійсно доведеться шукати волонтерам.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року невідомі розбили інтерактивну дошку на Алеї пам’яті воїнів АТО. З того часу триває досудове розслідування та шукають людей, які можуть бути причетними до злочину.

Loading...