Засідання сесії Лохвицької міської ради 15 лютого
Засідання сесії Лохвицької міської ради 15 лютого

Скриншот відеотрансляції

Під час сесії 15 лютого депутати Лохвицької міської ради проголосували за розпуск виконавчого комітету після того, як частина народних обранців і голова покинули сесійну залу, оголосивши про закриття засідання.

Депутат Лохвицької міської ради Григорій Шамрицький, який був одним із тих, хто голосував за розпуск виконкому, у коментарі ЗМІСТу 18 лютого розповів про позицію депутатів та комунікацію з міським головою Віктором Радьком:

«Ми насправді за діалог. Ми вже неодноразово приходили до голови й, на мою думку, тут має втручатися й обласне керівництво, сідати за стіл переговорів і говорити про те, що старі методи вже не працюють. Вони не будуть працювати, і що раніше голова це зрозуміє, то краще. Йти на перевибори сьогодні в період загострення агресії з боку Росії – це точно не на часі. Виділяти на це кошти, зупиняти й блокувати раду на певний період – це точно не на часі. Тут треба просто змінити підходи до роботи, сісти поговорити з депутатами й почати їх чути, бо вони делеговані людьми».

За словами Григорія Шамрицького, раніше більшість депутатів Лохвицької міської ради підтримували міського голову, однак припинили це робити через проблеми комунікації та відсутність реакції на їхні звернення, запити та пропозиції, що не враховували в бюджеті та програмах.

15 лютого в Лохвицькій міській раді відбулася 26 позачергова сесія, під час якої депутат Володимир Рязанов вніс пропозицію взяти до уваги звіт міського голови, а також визнати його роботу як голови виконавчого комітету Лохвицької міськради незадовільною та розпустити склад виконкому.

Пропозицію не розглянули, а міський голова оголосив про завершення сесії, хоча 14 народних обранців (депутатська більшість) не погодилися з цим рішенням. Вони залишилися в сесійній залі й продовжили засідання в ручному режимі. Одноголосно депутати проголосували за надані пропозиції. 

Тимчасовий секретар Лохвицької міської ради Петро Чорний 18 лютого розповів ЗМІСТу, що під час засідання міський голова перевищив свої повноваження, закривши засідання без згоди депутатів та не поставивши на голосування останній проєкт рішення з порядку денного. Стосовно цього депутати написали заяву до поліції.

За словами Петра Чорного, невдовзі депутати подадуть рішення до міської ради:

«Ухвалили рішення, яке запропонував депутат Рязанов, більшістю голосів, зафіксували це на відео, зафіксували протокольно і сьогодні до кінця робочого дня ці документи – доповнення до розгляду порядку денного сесії – ми подамо до виконавчого апарату Лохвицької міської ради».

Нагадаємо, що голова Лохвицької міської ради не визнає рішення про розпуск виконкому й звернувся до Служби безпеки України для правової оцінки дій депутатів.

Loading...