Наслідки ракетного удару по ТРЦ «Амстор»

Правозахисна організація Human Rights Watch закликала російську владу розпочати розслідування ракетного обстрілу ТРЦ «Амстор», а якщо ті цього не зроблять, це має зробити Міжнародний кримінальний суд та інші слідчі органи.

Про це йдеться в офіційній заяві Human Rights Watch.

Щодо заяв кремля про те, що ракети цілилися у військовий об'єкт, дослідникам організації HRM дозволили безперешкодний доступ до також обстріляного ракетою заводу « Кредмаш », де на думку росіян, українці зберігали зброю та боєприпаси надані Європою. Оглянувши об'єкт дослідники не знайшли ніяких свідчень про зберігання там озброєння.

Нагадаємо російський диктатор путін заявив, що ніякого теракту і вибухів у Кременчуці не було. Він вважає, що у росії є на озброєнні велика кількість «високоточної» зброї, яка дозволяє їм досягати свої цілі. Також він думає, що його армія не стріляє «просто так по полях», а як правило це робиться за результатами розвіданих цілей.

Проте попри заяви міноборони росії й заяви вже самого путіна про ракетний обстріл кременчука по «військових цілях», голова МЗС рф сергій лавров взагалі заперечив будь-які удари росіянами по Кременчуку.

Служба безпеки України це спростувала і встановила обставини запуску ракет по ТЦ «Амстор» у Кременчуці, зібрані численні докази підтверджують, що окупанти свідомо вчинили воєнний злочин.

Відомо, що запуск ракет «Х-22» здійснили із бомбардувальників «Ту-22М3», які злетіли з аеродрому «Шайковка» у калузькій області рф. Самі ж ракети випустили у повітряному просторі курської області.

Нагадаємо, 27 червня російські окупанти вдарили ракетами по торговельному центру «Амстор», де перебувала понад тисяча людей. Зруйновані 10 тис. квадратних метрів – це вся територія будівлі. Наразі рятувальники розчистили 80% території ТРЦ та шукають тіла загиблих. Наразі знайшли понад 20 тіл.

Loading...