ozOr4Wxa99Z0czWi

Кандидат у нардепи від «Слуги народу» Андрій Боблях подав фінансовий звіт про свою виборчу кампанію. Зі звіту відомо, що він витратив на вибори 800 тис. грн, із яких половину йому надали сімнадцять студентів ПДАА.

В Україні кандидати в депутати чи у Президенти мають звітуватися до НАЗК щодо своїх виборчих кампаній: скільки коштів, чиїх та на що витратили. Метою цього матеріалу був огляд фінансових витрат на кампанію переможців на округах Полтавщини.

Проте щось пішло не так. Справа у тому, що велика частина переможців й не тільки досі не подали ці звіти (ні проміжні, ні остаточні). Зокрема немає звіту Дмитра Нальотова, Анастасії Ляшенко, Олега Кулініча, Юрія Шаповалова. Тому вирішено було почекати.

Поки лише ми опишемо звіт переможця 145-го округу Андрія Бобляха. Він зацікавив нас тому, що його кампанію оплатили прості студенти одного з ВУЗів Полтави. Принаймні, так вказано в документі.

Зауважимо, що кандидат може мати різні джерела фінансування: кошти юросіб, фізосіб, особисті або партійні  кошти. У випадку Андрія Бобляха його кампанію оплатили добровільні внески простих людей. Загалом він назбирав 798 тис. грн.

̶Н̶а̶ ̶в̶и̶к̶у̶п̶ ̶с̶к̶и̶д̶а̶л̶и̶с̶ь̶ Список меценатів:

ПІБСума пожертви (грн)Що відомо про мецената
Іван Євгенійович Ксенжук109 400 Партнер Андрія Бобляха по W-Studio (соведучий)
Владислав Сергійович Шевченко62 500Повна тезка сина власника ФГ «Надія»
Світлана Іванівна Ксенжук60 000Мати Івана Ксенжука, займається татуюванням.
Богдан Тарасович Шевченко50 000Активний учасник Студеспубліки, колишній студент ПДАА. У 2015 році балотувався до міської ради від партії «Республіка».
Маргарита Андріївна Ксенжук45 000Дружина Івана Ксенжука. Стоматолог в обласній лікарні.
Ілля Дмитрович Яровий42 000Студент ПДАА. Працює в КО «Інститут розвитку міста»
Аліна Сергіївна Боблях40 000 Дружина кандидата у депутати
Назар Олегович Плохута 32 500Студент ПДАА. Працює в КО «Інститут розвитку міста»
Ігор Сергійович Журбенко25 000Учасник Студреспубліки, дизайнер. Отримав 70 000 грн від міськвиконкому на створення графічної продукції для управління з питань молоді та спорту.
Юлія Олегівна Порошина24 000Немає точної інформації
Станіслав Вадимович Манько20 000Студент ПДАА, ведучий
Євген Юрійович Жадан20 000Студент ПДАА
Владислав Валерійович Севрюков20 000Студент ПДАА, ведучий
Олексій Олексійович Бобошко20 000Відомо, що у 2019 році проходив стажування у управлінні молоді та спорту
Руслана Олексіївна Писаренко18 500Студентка ПДАА, член студради
Юлія Сергіївна Гусар18 000Студентка ПДАА, (колишня) ведуча новин студради ПДАА
Владислав Євгенійович Призов17 000Колишній студент й секретар проректора ПДАА. Ведучий
Тетяна Олександрівна Перепадченко16 000Студент ПДАА, член студради
Яна Валеріївна Климович15 000Інформація відсутня
Юлія Олександрівна Щербакова14 000Студент ПДАА. Член студради
Микола Миколайович Лашко14 000Студент ПДАА
Тамара Володимирівна Ставицька14 000Студент ПДАА
Андрій Едуардович Пінчук14 000Студент ПДАА
Олег Олегович Климович 13 500Інформація відсутня
Андрій Володимирович Зайченко12 800Студент ПДАА
Ярослав Сергійович Спориш12 500Студент ПДАА
Анастасія Едуардівна Голос12 000Студент ПДАА, голова студради
Олександра Вячеславівна Сурмило11 000Студент ПДАА, секретар студради
Ірина Євгеніївна Цокало10 000Повна тезка голови КЗ «Полтавська спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву №2»
Оксана Олегівна Корольова-Буцько10 000Інформація відсутня
Іван Геннадійович Іванов5 000Повна тезка автору петиції щодо підвищення вартості проїзду в Полтаві до 7 грн.

Загалом ми маємо близько 18 студентів (або нещодавніх випускників), які внесли Андрію Бобляху майже 400 тис. грн. Звичайно, що студенти – це активний зріз суспільства, але чомусь усі студенти з одного ВНЗ. Сам Андрій Боблях не витратив ні копійки (лише дружина – 40 тис. грн), родина соратника – майже 200 тис. грн. 

Інформацію про їхнє навчання в ПДАА ми брали з протоколів вступних комісій, які опубліковані на сайті академії. Частина цих людей не так давно могла закінчити академію або не поступити. Хоча у більшості на сторінках в соцмережах підтверджується навчання. 

Ми написали кандидату, аби отримати коментар, проте, на жаль, не дочекалися відповіді (як і в більшості випадків зі студентами). Отримали коментар лише від голови студради ПДАА Анастасії Голос, яка повідомила що вже не є головою студради (проте досі вказана нею на сайті) й не може відповідати за внески інших. Логічно.

Не логічним є те, що 18-річний Ярослав Спориш шукає роботу на work.ua з окладом 6 тис. грн, а сам вдвічі більше віддає кандидату в депутати. До влаштування в «Інститут розвитку міста» роботу за 6000 грн шукав і Назар Плохута. Через півроку він фінансує нардепа на 32 тис. 500 грн.

Враховуючи наведені приклади, – однакові суми внесків (в один день), один університет і однаковий тип занять меценатів (студентство), – то є сумніви, чи дійсно саме ці люди використовували власні кошти.

Другим важливим моментом є те, що більшість цих людей об'єднує не лише Полтавська аграрна академія, а й депутат міськради від «БПП» (іронія) Олександр Глазов. Він – колишній студентський мер міста, який не так давно закінчив цю саму аграрну академію.

Він і досі курує студентське самоврядування в нашому місті, особливо в альма-матері. Олександр Глазов – близький друг Владислава Шевченка, який, ймовірно, пожертвував 62 тис. 500 грн. Це легко перевірити на сторінці останнього в соцмережах. 

Олександр Глазов (зліва) і Владислав Шевченко (справа) (Джерело – сторінка Владислав Шеченка в фейсбук)

Олександр Глазов працює в «Інституті розвитку міста», два працівника якого пожертвували майже 100 тис. грн на кампанію Бобляха. На сторінках всіх цих людей суцільна реклама Олександра Глазова. А Юлія Гусар зокрема відзначилась у флешмобі ̶п̶р̶о̶т̶и̶ ̶з̶д̶о̶р̶о̶в̶о̶г̶о̶ ̶г̶л̶у̶з̶д̶у̶ в посипанні сіллю доріг Полтави. 

Абсурдність цього флешмобу полягала в тому, що його започаткував Олександр Глазов, який на той час був у правлячій коаліції міськради й мав інші важелі щодо покращення роботи комунальників.

Таким чином, звіт про фінансову кампанію Андрія Бобляха виявляє аномальну любов студентів ПДАА (які несуть останні кошти) та оточення депутата від БПП Олександра Глазова до кандидата від «Слуги народу». 

Коли будуть звіти всіх депутатів – ми опублікуємо про кожного. Там ще є цікаве.

Обкладинка Юлії Деркач

Loading...