Петро Порошенко в Полтаві – трансляція (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Автор: Вікторія Баберя, 16 березня, 12:03

Фото: Петро Порошенко в Полтаві


Сьогодні, 16 березня, Президент України прибув із візитом до Полтави.

У «Листопаді» Порошенко має виступити на Раді регіонального розвитку приблизно о 12-й години дня. Надалі – перед усіма полтавцями на Театральній площі із 13:00.

Із самого ранку на всіх околицях міста й в центрі в посиленому режимі патрулюють поліцейські. На великих перехрестях не працюють світлофори - рух автівок відбувається за допомогою регулювальників.

Рада регіонального розвитку

Станом на 11 годину, ПД охороняє посилений кордон правоохоронців. Вхід у будівлю тільки по запрошенням і наявності прізвищ у списках. У холі працюють металодетектори, перевіряють речі.

ПД охороняє посилений кордон правоохоронців

У холі ПД працюють металодетектори

Присутні у залі

11:50. На Раду регіонального розвитку прийшли Олег Пругло та Микола Білокінь, заступники голови ПОДА, голова Департаменту ЖКГ ПОДА Тимофій Голбан, директорка Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ПОДА Інна Іщенко, нардепи Костянтин Іщейкін та Андрій Река. Також присутні заступники міського голови: Тетяна Юрченко, Віталій Нікіпелов, Олексій Чепурко.

Очільника Полтавщини Валерія Головка і його першого заступника Андрія Пісоцького поки не видно. 

У залі присутній Тимофій Голбан

Олег Пругло та Микола Білокінь

12:10.  Президент України розпочав Раду регіонального розвитку в Полтаві. Також до Полтави приїхали Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, заступник голови Полтавської облдержадміністрації Роман Товстий та голова Полтавської облради Олександр Біленький.

Петро Порошенко

12:13. Петро Порошенко розповідає про досягнення України за 5 років. Зокрема, це вровадження безвізового режиму, розвиток медичної реформи, зменшення залежності від російського газу.

12:24. Гарант попереджує про небезпеку повернення в Україну російського впливу, агентів Кремля і працівників ФСБ. На його переконання, країні на даному етапі не потрібно змінювати зовнішньополітичний курс.

Україна не повинна змінювати зовнішньополітичний курс

12:33. Президент Порошенко повідомив, що Роман Товстий тимчасово очолить Полтавську обласну адміністрацію. 

«Як ви знаєте, на початку тижня я вніс подання їпро звільнення голови Полтавської обласної адміністрації Валерія Головка. Чому? Бо до нього викникли серйозні претензії і обгрунтовані підозри в НАБУ. І для того, аби забезпечити об'єктивне розслідування та щоб ніхто не виокристовува владну парасольку і не впливав на рішення.
Останнє рішення залишається за судом. І лише він визначить рівень кримінальної відповідальності. Я хочу оголосити тут, в Полтаві, що я підписав подання щодо звільнення Головка. Тож, представляю вам усім добре відомого Романа Товстого. Він виконуватиме обов'язки очільника області. І перше завдання, яке він має вирішити на посаді, це скоординувати план регіонального розвитку Полтавської області», – сказав Президент.

Також припинив виконувати свої посадові обов'язки й перший заступник Головка Пісоцький. Додамо, у вівторок, 12 березня, Порошенко ініціював звільнення очільника й першого заступника Полтавської ОДА Валерія Головка та Андрія Пісоцького, яких підозрюють у корупції.

12:43. Президент наголосив на важливості децентралізації, об'єднання громад. Окрім того, Порошенко неодноразово зазначає, що серед кандидатів на пост глави держави чимало агентів Кремля. Але прізвищ не називає.

***

Тим часом, на Театральній площі завершуються підготування до зустрічі Петра Порошенка, починають збиратися полтавці. 

На Театральній площі (фото Poltava.live)

На Театральній площі

На Театральній площі

Також на Театральній площі забралися представники «Національного корпусу» та «Національних дружин». Правоохоронці слідкують за порядком на місці зустрічі із Президентом.

На Тетральній площі

***

12:56. Глава держави обурюється, що індексацію пенсій у березні й квітні його опоненти називають підкупом. На переконання ж Порошенка, це не підкуп виборців, а боротьба з бідністю.

12.59. Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко виступив та також, як і Петро Порошенко, наголосив на важливості децентралізації, забезпечення якості життя в освітній (розвиток інклюзивного середовища) та медичній сферах, туристичного потенціалу (зеленого туризму Полтавщиною), розвитку ІТ-галузі.

Зокрема, Геннадій Зубко зупинився на досягненнях Полтавщини щодо ініціативи розвитку сільської медицини:

«Кошти були спрямовані на будівництво амбулаторій, а на Полтавщині їх буде 27 (із 517 по Україні загалом). Це має наблизити до медпослуг населення із сільської території, а в Полтавській області це 33% від усього населення. Це перший крок. Я думаю, цьогоріч ми отримати від обласної адміністрації нові проекти для того, аби рухатися далі та підключати амбулаторії, які вже працюють, до системи телемедицини. Тут я хочу подякувати Полтавській області, а саме Гадяцькому району, де вже активно розпочали впровадження телемедицини».

13:10. Голова Полтавської облради Олександр Біленький підкреслив важливості децентралізації та збереженні областю промислового та аграрного потенціалу протягом останніх складних років:

«Хочу наголосити на тому, децентралізація - це не лишестворення нових можливосстей, це й наближення влади до людей. За чотири роки власні доходи місцевих бюджетів Полтавщини зросли у майже 19 разів - до 2,5 мільярдів гривень, у десятки разів збільшився ромір державної підтримки на розвиток громад, вже реалізовано понад 5 проектів розвитку. І це класний результат. Та Полтавщина потребує ще більших змін».

Олександр Біленький підкреслив, що важливим є Перспективний план розвитку Полтавської області на 2019-2021 роки. Адже згідно з ним громади матимуть можливість отримати фінансування проектів не в рамках конкурсу, а у плановому режимі.

«Полтавщина - це область комфорту для життя людей, регіон, сприятливий для бізнесу та залучення інвестицій, край сучасної інфрастуктури та новітніх технологій», - підсумував голова Полтавської облради.

Олександр Біленький, голова Полтавської облради

13:21. В.о. голови ПОДА Роман Товстий подякував Петру Порошенку за довіру й зазначив, що розуміє всю відповідальність, яку на нього поклали:

«Спершу хочу подякувати за довіру кожного з присутніх тут. Я розумію ступінь відповідальності і хочу запевнити: особисто я, і та команда, яка працює на Полтавшині, гідно представить і втілить усі реформи, ініціювані Президентом України, Верховною Радою та Кабінетом Міністрів».

Роман Товстий зупинився на перспективах області. Зокрема, це відновлення дорожної інфраструктури, підвищення якості медичних послуг розширення соцпослуг для сільського населення, удосконаленні мережі освітніх закладів (заплановано збільшити кількість опорних шкіл, інклюзивно-ресурсних центрів, побудувати нові дитсадочки), підтримка спортивного руху та закладів культури на Полтавщині.

Роман Товстий, в.о голови ПОДА

13:25 – 13.55. Далі на сцені виступили:

  • мер Кременчука Віталій Малецький;
  • в.о. Решетилівського міського голови Оксана Дядюнова;
  • гендиректор СТОВ «Воскобійники» Валерій Капленко.

Вони розповіли про досягення та успіхи у впровадження реформ на місцях, зокрема децентралізації та перспектив в аграрному секторі.

13:57. Порошенко наголошує на розвитку ІТ-сфери та необхідності України стати регіональним індустріальним лідером.

«Я впевнений, що через три роки ІТ-сектор буде давати 10% ВВП та створювати від 400 до 500 тисяч високооплачуваних робочих місць. І не тільки у Львові, Харкові, Дніпрі чи Одесі, а й в Полтаві. ІТ-сектор має працювати не через аутсорсинг на іноземні ринки, а у нас, тут має створюватися».

Щодо розвитку туризму, то Порошенко наголосив, що наразі Україна не використовує туристичний потенціал й на 15%, а це потрібно змінювати. Саме тут на допомогу прийде й ІТ (створення інтерактивних мап тощо).

Крім того Порошенко зазначив, що Україна є лідером по експорту зерна, (входить до трійки) та по виробництву (в десятці). Та в планах увійти до перших по переробці продукції аграрної промисловості,

«Все, що виробляється на Полтавщині, має й перероблюватися на Полтавщині».

14.02. Рада регіонального розвитку в Полтаві завершилася. Президент зробив спільне фото із усіма присутніми в Палаці дозвілля. Надалі Петро Порошенко зустрінеться з полтавцями на Тетральній площі.

14.30. Президент України прибув на Театральну площу, де зібралися багато його прихильників., та виступає. Правоохоронці охороняють територію за слідкують за порядком. Націоналісти, під час промови глави держави, вигукують - «Де обрубані руки?». Зауважимо, це слова Порошенка. Саме так, як він сказав раніше, буде боротися із корупціонерами в Україні. Також, проводили акцію «Свинарчуків за грати» із м’якими іграшками поросят.

Правоохоронці навколо сцени

На Театральній площі

На Театральній площі

Правоохоронці на Театральній площі

14.53. Виступ  Петра Порошенка перед полтавцями завершився гімном України, люди почали розходитися. 

За інформацією речника ГУНП в Полтавській області Юрія Сулаєва, агресивно налаштовано група молодих людей намагалася спровокувати конфлікт із працівниками поліції, які несли службу з охорони публічної безпеки й порядку на площі біля театру. Унаслідок провокації постраждала одна цивільна людина.

UPD.16:26. Юрій Сулаєв повідомив, що молодиків доставили до територіального підрозділу поліції для з'ясування особистості кожного з дних і надання роз’яснювальної роботи:

 

«Вони вже всі відпущені. Затриманих немає. На 4 осіб складено адміністративні протоколи за дрібне хуліганство, а решта – відпущені».

__  _______  __

Нагадаємо, у суботу, 8 березня, представники Нацкорпусу влаштували в центрі Києва акцію «День гніву» та прийшли на вул. Банкову під Адміністрацію президента з вимогою покарати причетних до розкрадань в «Укроборонпромі», повідомляє «Українська правда». Під час акції сталися сутички, після яких у поліції заявили про трьох потерпілих правоохоронців. Представники Нацкорпусу вирушили до Черкас, де в суботу перебував Петро Порошенко і намагалися прорватися до нього під час його виступу зі сцени.

Окрім того у вівторок, 12 березня, Порошенко ініціював звільнення очільника й першого заступника Полтавської ОДА, яких підозрюють у корупції.

Із власних джерел ЗМІСТу стало відомо, що тимчасовим керівником Полтавської ОДА з високою ймовірністю може стати заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий. Також розглядається кандидатура в.о. голови Луганської військово-цивільної адміністрації Сергія Філя. Можливо, тимчасового голову ПОДА представлять завтра, під час візиту Порошенка.

Кореспондент Віталій Крицький

Опублікована: 16 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація