Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – vmr.gov.ua

Чинний перелік професій зобов’язує вакцинуватися освітян і працівників органів влади. За відсутність щеплення їх можуть відсторонити від роботи без збереження зарплати. До переліку планують додати працівників державних установ.

Про плани розширити перелік повідомив очільник парламентського комітету з питань здоров’я нації, народний депутат Михайло Радуцький на своїй фейсбук-сторінці:

«Надалі до переліку професій, для яких вакцинація є умовою допуску до робочого місця, планують внести усіх працівників державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та співробітників поштових послуг».

Існуючий затверджений наказ Міністерства охорони здоров’я передбачає обов’язкову вакцинацію для таких професій:

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • працівники місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • працівники закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказ МОЗ оприлюднили 7 жовтня. Чинності він набере через місяць.

Напередодні затвердження проєкт наказу перебував на обговоренні в Федерації професійних спілок України.

Згідно з законодавством, обов’язковим щепленням підлягають працівники, діяльність яких може призвести до поширення інфекційних хвороб. У разі ухилення або відмови від вакцинації, працівника можуть відсторонити від роботи.

У наказі також зазначають, що обов’язкова вакцинація є законною та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У квітні 2021 року Європейський суд з прав людини підтвердив це положення.

Loading...