Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – Полтавська ОДА

Міністерство охорони здоров’я України затвердило обов’язкову вакцинацію освітян і працівників органів влади.

Про затвердження наказу від 4 жовтня 2021 року № 2153, зареєстрованого в Мін'юсті 7 жовтня за №1306/36928, повідомили на сайті Міністерства охорони здоров'я України 7 жовтня.

Згідно з наказом, на період дії карантину обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. 

Наказ набирає чинності через один місяць з дня його публікації. 

Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться впродовж цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Напередодні затвердження проєкт наказу перебував на обговоренні в Федерації професійних спілок України.

Згідно з законодавством, обов’язковим щепленням підлягають працівники, діяльність яких може призвести до поширення інфекційних хвороб. У разі ухилення або відмови від вакцинації, працівника можуть відсторонити від роботи.

У наказі також зазначають, що обов’язкова вакцинація є законною та не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У квітні 2021 року Європейський суд з прав людини підтвердив це положення.

Нагадаємо, що через зростання захворюваності Полтавщина перейшла до «помаранчевої» зони. Яка ситуація у лікарнях області, читайте тут.

Loading...