MzNlRbzcwBL0IwiO

Державні аудитори в ході перевірки не виявили обладнання, яке по документах обласна лікарня закупила за кошти Світового банку. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Слідчі ГУНП в Полтавській області розслідують факт розтрати коштів Світового банку посадовцями обласної лікарні та Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА. Про це ЗМІСТу стало відомо з ухвали, опублікованої в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Із тексту відомо, що у 2015 році облрада погодила отримання 41 млн доларів від Світового банку на покращення надання медичної допомоги хворим серцево-судинними захворюваннями з метою зменшення смертності.

У 2017 обласна лікарня в рамках цієї угоди уклала договір з ТОВ «БМС «Техно» на постачання віртуальної системи для навчання проведення венепункції та постановки катетів». Вартість обладнання 2 млн грн.

Власниками київського ТОВ «ББМ «Техно» є Сергій Баланюк, Сергій Волок та Тарас Шевченко.

У 2018 році головний лікар Полтавської обласної лікарні імені Миколи Скліфосовського Григорій Оксак підписав акт приймання та акт здачі в експлуатацію заявленого обладнання від ТОВ «БМС «Техно».

Проте, надалі Теруправління Рахункової палати провело аудит співпраці Департаменту охорони здоров’я ОДА та Світового банку. У ході перевірки не виявлено робочу вищезгадану віртуальну систему в обласній лікарні, адже відсутній пристрій для моделювання вени та голки. Таким чином виявлений факт розтрати коштів.

"Дзеркало тижня" раніше повідомляло, що по факту замість віртуальної системи в лікарню постпупила звичайна "флешка" з тестовими завданнями. 

Правоохоронці вже через суд отримали доступ до документів пов’язаних з цією закупівлею: акти виконаних робіт, акти здавання-приймання-передачі товарів, акт введення в експлуатацію. Також суд призначив експертизу підписів Григорія Оксака на цих документах.

Сам Григорій Оксак в коментарі нашому виданню повідомив що обладнання є, і він не знає причину відкритого кримінального провадження.

Нагадаємо, раніше ЗМІСТ повідомляв, що обласна лікарня замовила матеріали для гемодіалізу крові на 21 млн грн у підприємства, родина засновника якого «позичала» гроші раднику Валерія Головка – колишнього голови Полтавської ОДА.

Loading...