Полтава претендує на 10 мільйонів євро кредиту для закупівлі тролейбусів

Автор: Аліса Куценко, 19 жовтня, 17:48

Фото: Полтава претендує на кредит у 10 мільйонів євро на нові тролейбуси (Джерело - Metro Report)


Проектну документацію в міськвиконкомі мають підготувати до січня, а сам процес реалізації може зайняти до двох років. 

У п’ятницю, 19 жовтня, представники Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) зустрілися з представниками міської ради, депутатами та керівництвом КП «Полтаваелектроавтотранс», щоб відновити роботу з модернізації електротранспорту в Полтаві. Як розповів керівник сектору інфраструктури ЄБРР Марк Магалецький, головна задача на сьогодні – підготовка:

«Головне – підготувати техніко-економічне обґрунтовування, фінансову модель і тендерну документацію для реалізації інвестиційного проекту. Найімовірніше, він буде містити витрати на нові тролейбуси, а також елементи інфраструктури – підстанції та контактні мережі».

Представник ЄБРР сподівається, що основну аналітичну роботу завершать до січня 2019. У такому разі й банк, і місто могли в першому кварталі прийняти фінальне рішення з фінансування проекту. Вже тоді можуть оголосити тендер на його реалізацію.

За словами Марка Магалецького, за домовленостями із містом на початку 2018 року, йдеться про кредит на 10 мільйонів євро, а реалізація проекту триватиме до 2-х років. Планується, що місто закупить близько 50 нових тролейбусів.

В.о. міського голови Олександр Шамота вважає, що даний проект дасть реальну можливість оновити парк тролейбусів:

«За рахунок кредиту ми зможемо збільшити вдвічі й довести до 100 одиниць кількість тролейбусного парку, а, відповідно, вдвічі збільшити перевезення комунальним підприємством. Що це дасть полтавцю? Зменшення витрат на проїзд. І друге, найголовніше: ми йдемо планомірними кроками до того, щоб зістрибнути з голки приватних перевізників і контролю міської влади приватними перевізниками. Комунальне підприємство – це основний шлях розвитку транспортної сфери в місті».

Щодо умов, то йдеться про річні у розмірі 6%, але остаточна кредитна ставка буде визначена після того, як проведуть повний аудит і стане зрозуміло, в якому стані знаходиться тролейбусне господарство в місті. Також обговорюється питання, щоб в рамках кредиту місто могло отримати грантові кошти, - тобто ті гроші, які не потрібно повертати. Можливий обсяг грантових грошей – приблизно 2 мільйона євро.

Полтава претендує на 10 мільйонів євро кредиту для закупівлі тролейбусів

Опублікована: 19 жовтня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація