Полтава ввійшла в новий туристичний сезон з концепцією розвитку туризму і цікавими планами

Автор: Наталія Норіцина, 13 квітня, 14:22

Фото: У Полтаві відкрили новий туристичний сезон традиційним семінаром-нарадою


12 квітня у Полтаві відбувся семінар-нарада з підприємцями туристичної галузі щодо нового туристичного сезону. Представники бізнесу презентували свої заклади харчування та тимчасового розміщення, а експерти GIZ презентували та обговорили з присутніми туристичну стратегію міста.

Семінар-нарада «Туристичний сезон» – уже традиційний для Полтави захід. Щовесни та щоосені власники та працівники туристичного бізнесу, музейних закладів та представники місцевої влади, котрі займаються питаннями розвитку туристичного бізнесу, зустрічаються разом, аби презентувати свої пропозиції та ознайомитися з туристичними особливостями міста. Цього разу семінар відбувався вже вчетверте і проходив у стінах літературно-меморіального музею Івана Котляревського.

Директорка туристичної компанії Анна Шендрик прийшла на захід дізнатися про нові тенденції в розвитку туризму в Полтаві. Говорить, що вони з колегами завжди готові підтримати цікаві ініціативи та співпрацювати з іншими представниками туристичного бізнесу заради того, аби Полтава розвивалася.

«Цікаво послухати, що нового є. Завжди робимо акцент на тому, щоб Полтавщина розвивалася у плані туризму, з’являлися нові проекти. Дуже хочеться, щоб до нас не тільки приїжджали туристи, але й місцеві жителі відвідували, цікавилися. Над чим зараз моя команда і працює. Робимо акцент якраз на тому, що відкриваємо нові місцеві локації. Дуже хочеться, щоб Полтава справді стала такою духовною столицею, туристичним центром України».

Презентували свої послуги на заході «Dream hostel Poltava», Перша галушкова мануфактура «Комора», хостел «Большой папа», садиба зеленого туризму «Гостинна сота», міні-готель «Центральний», Етнографічний музей пива та «живої води» і ПрАТ «Полтаватурист».

Учасники семінару-наради

Директор Першої галушкової мануфактури «Комора» Денис Баранов розповідає, що вони плануюють незабаром відкрити музей галушки. Там можна буде ознайомитися з історією країни через призму національної кухні, дізнатися більше про рецептуру та особливості приготування галушок.

Начальник відділу туризму та культурної спадщини управління культури Полтавської міськради Віталій Павлов також поділився планами на майбутнє. Він розповів про наміри створити на території художнього музею «туристичного кіоску» – інформаційного боксу, де туристи зможуть знайти всю необхідну інформацію. Також Віталій Павлов запропонував присутнім долучитися до формування обласного туристичного кластеру.

Експерти проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст» презентували концепцію, яким повинне бути місто в майбутньому. У їхньому баченні, Полтава буде визнана національною платформою збереження культурної спадщини та розвитку сучасного мистецтва, привабливим туристичним містом з різними напрямками туризму. У зв’язку з цією метою експерти напрацювали основні стратегічні цілі розвитку міста.

керівниця проектного офісу GIZ Ірина Брижань (ліворуч) і експертка проекту Альона Гончаренко

«Сьогодні основний аспект на те, щоб Полтава стала містом туристичним, з розвитком різних перспективних видів туризму. Більшість людей навіть не уявляє, наскільки Полтава є цікавою. Полтава-2018 – це вже привабливе місто для туристів, для бізнес-туризму. Ми всі разом з вами маємо далі розвивати Полтаву», – говорить керівниця проектного офісу GIZ Ірина Брижань.

Експертка проекту, директорка ГО «Полтавська платформа» Альона Гончаренко детально розповіла про 13 проектів у сфері розвитку туризму та культури. За її словами, усі вони спрямовані не просто на приваблення туристів, а на розвиток міської інфраструктури, якою щодня користуватимуться місцеві жителі:

«Коли ми говоримо про туризм, то думаємо, зазвичай, що робимо це для когось. Не для себе, не для місцевих жителів, а щоб було зручно комусь. Але це не так. Коли ми робимо інфраструктуру для туристів, вона залишається для нас. Зручна навігація, гарні дороги, цікаві заклади стосуються не лише туристів, а й місцевих жителів. Моє завдання сьогодні – показати не лише можливості розвитку для міста загалом, а і для кожного з нас. Концепція стосується всіх і кожного, у тому числі і кожного жителя нашого міста, який зможе зробити свій внесок у розвиток міста».

Після презентації концепції присутні мали змогу обговорити кожен проект, висловили свої пропозиції щодо них, зокрема назвали переваги та недоліки, які вони в них вбачають. Усі ці думки будуть враховані під час подальшого доопрацювання стратегії.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 13 квітня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація