«Полтававодоканал» замовив комплектуючі для охолоджувальних рамок за 114 тис. грн

qva1yczvsyvj9hp2

У місті «Полтававодоканал» планує встановити 5 охолоджувальних рамок, що розпилюють туман. Кілька з них уже працюють.

Комунальне підприємство «Полтававодоканал» власним коштом придбало систему туманоутворення повітря типу «Вдох-Нова» у комплекті з форсунками, шлангом і з'єднувачами у харківського приватного підприємства «Еліот». Загалом замовили 5 таких комплектів. За це віддали 114 тис. грн

Виходить, одна система коштувала 28,8 тис. грн. Саму ж металеву рамку виготовили працівники «Полтававодоканалу». Комунальники вартість виробництва не назвали. Згідно з середньоринковими цінами, рамка таких розмірів із такого металу коштує 3 – 4 тис. грн. Отже, загальна вартість однієї оснащеної рамки склала 31,8 – 32,8 тис. грн.  

Засновник підприємства «Еліот», що поставило обладнання, – Сергій Іванович Швець. Він, але уже як ФОП, цьогоріч у грудні продав схожу систему Сватівській міській раді Луганської області за 27,3 тис. грн. Підприємець пояснив, різниця обумовлена тим, що кожен замовник окремо готує технічне завдання та вимоги до системи. Останні залежать, приміром, від майданчика, де система буде працювати. 

Схожу охолоджувальну рамку торік власним коштом встановили члени «Полтавської міської організації роботодавців».

Рамка, що її встановили члени ПМОР

Виготовили її працівники автоагрегатного заводу. Його директор та голова правління організації роботодавців Андріан Литовченко сказав, що виготовлення однієї рамки, разом зі зварюванням конструкції, обійшлося в близько 8,4 тис. грн: 

  • насос – 1,9 тис. грн;
  • блок живлення та форсунки – 500 грн; 
  • 20 форсунків – близько 6 тис. грн.

Отже, вартість рамки, що її встановили комунальники, майже в 4 рази вища. 

Цим матеріалом ЗМІСТ аж ніяк не хоче сказати, що вартість рамок, встановлених «Полтававодоканал», є завищеною та необґрунтованою. Адже ми не аналізували та не порівнювали технічні характеристики систем. Та й комунальники встановили їх власним коштом. Зважити варто хіба на те, що у Полтаві є локальний виробник, що має потужності та досвід виготовлення подібних охолоджувальних рамок.