jU4mgbGcCCDVRKdm

Книгу драматургині полтавського проектного «Театру Сучасного Діалогу» Ірини Гарець «Осінинка» вчора презентували в «літературній вітальні» в Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського для учнів з пришкільного літнього табору школи №10.

Як повідомляє завідувач відділу соціокультурної діяльності Юлія Крамарєва, яка підготувала і провела захід, його відкрили екологічною вікториною. Діти згадували, що таке природа, як слід поводитися в лісі й чому природу варто берегти.

Екологічну тематику згадували не з проста, адже вона прослідковується в сюжетній лінії книги.

«Осінинка» за жанром – пригодницька навчальна казка, в якій авторка піднімає проблеми охорони довкілля і через фабулу казки показує, як це потрібно це робити.

За сюжетом, головна героїня Катруся вирушає з батьками до лісу, де знайомиться з чарівною істотою Осінинкою, яка допомагає природі підготуватися до зими.

Основне завдання автора – виховати в казковій формі у дітей екологічну свідомість. Крізь призму пригод головної героїні діти зможуть познайомитися з проблемами забруднення навколишнього середовища. Вони також дізнаються, навіщо птахи відлітають у вирій, чому деревам необхідно обов’язково восени скидати листя, взимку ведмедям потрібно спати тощо. Зокрема, авторка порушує тему доцільності зоопарків, де дикі тварини утримуються в незвичних для них умовах і страждають через людський егоїзм.

Юлія Крамарєва вважає, що така книга зараз дуже актуальна й допоможе батькам і вчителям виховати і дітей шанобливе ставлення до природи та тварин, навчить любити й берегти їх.

Книга вийшла тиражем 300 примірників на замовлення Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації за планом випуску соціально значущих видань.

У бібліотеці імені Котляревського є три примірники книжки, тож кожен охочий може з нею ознайомитись.

Loading...