Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Фото – Anna Reznik

Депутати надали право міському Бюджетно-фінансовому управлінню придбати державні цінні папери.

Про це відомо з засідання Полтавської міської ради, що відбулося 25 листопада.

Своїм рішенням депутати міськради надали дозвіл на придбання короткострокових, середньострокових військових облігацій.

Усього Полтавська міська рада планує закупити на 90-120 млн грн вільних залишкових коштів у бюджеті військові облігації, щоб підтримати армію.

Вільний залишок коштів у бюджеті планують витратити на придбання військових облігацій на 3 або 6 місяців. Йдеться про цінні папери, що випускає держава під час воєнного стану для підтримки економіки України та Збройних Сил.

«Ці кошти вільні  і лежать на рахунку. Їх буде приблизно 100 млн грн і ми на них хочемо купити військові облігації. Відсотки йтимуть на громаду, а ці кошти ми купимо 3 або 6 місячні облігації. Як правило, ці кошти витрачаються після квітня-травня, поки проєкти для громади зроблять і  погода дозволить почати роботи. До квітня, на 4 місяці, можемо викупити військові облігації», – каже Олександр Мамай.

Військові облігації є різновидом облігацій внутрішньої державної позики. Ними опікується Міністерство фінансів України. Військові облігації розміщуються на внутрішньому ринку державних цінних паперів України. Кошти від розміщення держава спрямовуватиме на фінансування війська та потреб країни в умовах воєнного стану. При цьому держава гарантує власникам військових облігацій виплату їхньої вартості та доходу згідно з умовами в розміщення облігацій.

Щовівторка Мінфін проводить аукціони з продажу військових ОВДП. Оголошення та результати аукціонів публікуються тут.

Loading...