Полтавська область не використала 50% фінансування від Державного фонду регіонального розвитку в 2019 році

Автор: Віталій Крицький, 13 січня, 16:38

Фото: ЦНАП


Загальний обсяг фінансування від ДФРР в 2019 році на Полтавську область для реалізації соціально важливих проєктів – 165 млн 687 тис. грн. Станом на 1 січня 2020 року використано лише 82 млн 270 тис., половину коштів повернули до держбюджету.

У понеділок, 13 січня, на апаратній нараді в голови Полтавської ОДА в.о. директора департаменту будівництва та архітектури Олександр Слободян доповів про стан реалізації проєктів, що фінансувалися в 2019 році коштом Державного фонду регіонального розвитку.

На Полтавщині уряд виділяв кошти на реалізацію 5 проєктів:

  • реконструкцію Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру;
  • будівництво ЦНАПу;
  • будівництво шкільного спортзалу Ромоданівської ЗОШ;
  • реконструкція спортивного залу з добудовою побутових приміщень Демидівської ЗОШ;
  • капремонт-термомодернізація об’єкту будівлі Ліцею майбутнього в Омельницькій ОТГ.

Усі проєкти фінансувалися в 2018 році коштом ДФРР. Гроші «перекинули» і на 2019 рік. Загальний обсяг фінансування в 2019 році – 165 млн 687 тис. грн. Станом на 1 січня 2020 року область використала 82 млн 270 тис. У результаті половину коштів ДФРР довелося повернути в держбюджет.

 

Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер

Кардіодиспансер по вулиці Макаренка 1А, 1Б мають ввести в експлуатацію в 2 кварталі 2020 року. Наразі завершується монтаж внутрішніх систем вентиляції, водопостачання та водовідведення, запускається опалення. На будівництво об’єкту у 2019 році спрямували 115 млн із ДФРР. Із них освоєно 58 млн грн, а повернуто до держбюджету – 57 млн 514 тис. За інформацією Слободяна, кошти невикористані через недотримання термінів виконання робіт генпідрядником, непридбання високовартісного устаткування, неспроможність ДП «Міськбудпроект» вчасно виконати коригування проєкту і незабезпечення відповідного контролю з боку минулого керівництва департаменту будівництва.

Кардіоцентр

 

Центр адміністративних послуг

Зведення об’єкту біля Полтавської облдержадміністрації розпочали у вересні 2018 року. Генпідрядник «Харківстальконструкція» виконав лише часткові роботи по фундаменту та облаштування зовнішніх мереж. На кінець звітного періоду в 2018 році організація не відзвітувала про надану попередньо оплату. У грудні 2018 року з’ясувалося, що «Харківстальконструкція» порушує договірні зобов’язання, при цьому департамент будівництва розірвав договір тільки в липні 2019. Таким чином, через невчасне реагування чиновників – втрачений час. Після розірвання договору виконали коригування проєкту і 16 вересня минулого року уклали договір із підрядником ТОВ «Технобуд-Україна».

На будівництво ЦНАПу в 2019 році надійшло 35 млн 907 тис. коштів від ДФРР. Освоєно лише 17 млн 169 тис. До держбюджету повернули невикористаних 18 млн. Наразі будівельна готовність ЦНАПу – 35%.

Слободян запевнив, що в 2020 році, аби не повторити помилок, планується проведення моніторингу виконання робіт підрядниками згідно з графіком, а у разі затримок – застосування штрафних санкцій.

ЦНАП

На уточнююче запитання голови обласної ради Олександра Біленького, кого саме Слободян мав на увазі під «попереднім керівництвом», чиновник назвав прізвище свого колишнього начальника – Тимофія Голбана.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов обурився тим фактом, що кошти не були вчасно освоєні і, як наслідок, повернуті до держбюджету, тому анонсував ухвалення управлінських рішень щодо департаменту будівництва і звернення до правоохоронних органів.

Нагадаємо, колишній очільник департаменту будівництва і архітектури Тимофій Голбан подав у відставку 31 жовтня 2019 року. Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов наголошував, що незадоволений роботою цього департаменту.

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 13 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація