photo_2021-04-27_15-30-51

Виконавчий комітет 23 червня розгляне питання щодо організації обговорення про перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд.

Про це відомо з проєкту рішення виконкому.

Крім цього, Інститут розвитку міста разом з представниками проєкту Офісу Ради Європи «Зміцнення громадської участі в демократичному процесі прийняття рішень в Україні» матиме утворити робочу групу. Після цього підготують анкету-опитувальник для пропозицій експертів.

Питання на обговорення, строк його проведення, перелік заходів, планують затвердити окремим рішенням виконкому.

У громаді є 195 назв вулиць, провулків площі, які треба перейменувати. Щоправда, деякі з цих питань потрібно виносити на громадське обговорення

За попереднім аналізом, перейменування потребують 58 вулиць і провулків, у назвах яких є русизми та орфографічні помилки. В іншій категорії на зміну найменування є вулиці з назвами білоруських чи російських міст.

57 топонімів мають назви на честь російських та радянських діячів, політиків, визначних подій. Ще 52 названі на честь російських діячів культури і науки. Також є вулиці, назви яких, які пропонується анулювати, бо їх немає на місцевості і картах.

Крім цього, 3 червня комісія рекомендувала демонтувати мармурову дошку фельдмаршалові Російської імперії Паскевичу в Полтаві.

Розглянули й ініціативи полтавців, адже до Полтавської міської ради надійшло 7 звернень від містян про демонтаж пам’ятників російським військовим та науковим діячам, або подіям, що пов’язані з російською історією. Полтавці пропонують знести пам’ятники Пушкіну й Зигіну та Монумент Слави.

Loading...