Полтавська влада проситиме уряд допомогти відремонтувати відрізок траси Київ-Харків у межах міста

Автор: Віталій Крицький, 29 листопада, 16:45

Фото: Полтавський відрізок траси (фото Олега Журавльова)


Поки що депутати Полтавської міської ради додали тільки 7 млн грн на ремонт полтавського відрізка траси із необхідних 110 млн грн.

У п’ятницю, 29 листопада, на 28-й сесії Полтавської міської ради 7-го скликання депутати ухвалили проєкт рішення «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2019 рік». Рішенням передбачили виділення 7 млн грн із міського бюджету, щоб завершити ремонт на окремих відрізках траси.

Раніше на засіданні бюджетної комісії депутати розглянули звернення від Полтавської державної обласної адміністрації до секретаря міської ради Олександра Шамоти.

Як повідомляло ІВ «Полтавщина», у листі йдеться про те, що підрядник ТОВ «Ростдорстрой» станом на 5 серпня уклав дорожній одяг без верхнього шару протяжністю 777 погонних метрів на ділянці 340+184 км та 340+961 км, на решті ділянки демонтував старе покриття та основи (вул. Харківське шосе), а також уклав дорожній одяг протяжністю 725 погонних метрів на ділянці 338+436 км – 339+161 км (вул. Київське шосе). На вказаних ділянках планується монтаж освітлення, бар’єрних огороджень та нанесення дорожньої розмітки.

Полтавський відрізок траси (фото Олега Журавльова)

У листі додають, що Полтавська міськрада не виконала взяті на себе зобов’язання, тому повинна невідкладно перерахувати до обласного бюджету 110 млн грн. Зупинка у фінансуванні може призвести до зриву спільного проєкту.

Решту необхідного фінансування міська рада має виділити вже у 2020 році, адже обласна влада свою частку зобов’язань у 70 млн грн виконала в рамках початкового кошторису. За увесь час Полтавська міська рада перерахувала лише 10 млн грн. До слова, спочатку вартість ремонту становила 142 млн грн. За актуальною інформацією, повний ремонт полтавського відрізка траси наразі коштує 220 млн грн.

На пресконференції після сесії голови депутатських фракцій повідомили, що шукатимуть варіанти для залучення коштів із держбюджету для ремонту траси, оскільки хоч це і полтавський відрізок дороги, але ним кожного дня користуються не тільки місцеві жителі.

«Я мав розмову з губернатором. Ми направили відповідного міста, щоб залучити в наступному році додаткове фінансування з державного бюджету і наступного року закінчити фінансування ремонтних робіт по цій ділянці. Будемо дивитися, скільки держава й область виділять, а потім вирішуватимемо, скільки ми додамо», – розповів секретар міської ради Олександр Шамота.

Голова фракції «Самопоміч» пояснив, що відповідно до законодавства, вулиці міст, які суміщаються з трасами міжнародного та національного значення можуть фінансуватися з бюджетів будь-яких рівнів.

Дмитро Сенчакович (праворуч)

Однак поки не відомо, чи погодиться уряд долучитися до фінансування полтавського відрізка траси. Ба більше, вже є сумніви, оскільки можна згадати, як Кабмін ще в 2012 році не давав згоди прийняти цей відрізок на баланс «Укравтодору»

Опублікована: 29 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація