krjK7Bk3Pcd44VON

Готуватися до весни та літа полтавські квітникарі почали ще взимку. У теплицях комунального підприємства «Декоративні культури» ПМР сіють та пікірують квіти, які вже наприкінці травня прикрашатимуть клумби Полтави.

КП «Декоративні культури» мають три скляні теплиці та дві під плівкою. У них працює 6 працівників та майстер дільниці. Незважаючи на те, що теплиці були збудовані у 50-ті роки минулого століття, але вони знаходяться у належному стані.

В одній із теплиць
Засклені теплиці та під плівкою

Загалом, підприємством обслуговується близько 6 тисяч квадратних метрів клумб. Цьогоріч заплановано висадити орієнтовно 150 тисяч одиниць квітів різних видів. В основному, це однорічні культури, які квітнуть протягом усього літа. Найчастіше, це петунія, адже вона витривала, і сеткреазія, яка дуже гарно квітне на клумбах. Також вирощують бегонію, цинерарію, вербену, канни, лобелію, пеларгонію, чорнобривці, сальвію та інші.

«Висаджуємо близько 15-20 найменувань. Культури бувають різних видів: сальвія, наприклад, буває карликова та висока, петунія – різних кольорів», – розповідає Зоя Колодяжна, майстер дільниці квітникарства підприємства.

«Від насінини до клумби» – саме так коротко можна описати процес. Спочатку сіють насіння, як рослини підростуть, то їх висаджують в пластикові стаканчики, а вже як пустять бутони та розквітнуть – пересаджують на клумби міста.

Спочатку сіють насіння
Розсаджують в окремі ємності
Саджанці квітів

«Ми їх вирощуємо з насінини: сіємо, пікіруємо (розсаджуємо паростки в окремі в ємності), а вже навесні передаємо іншій бригаді, яка і висаджуватиме їх на клумби міста та буде доглядати протягом усього літа», – розповідає працівниця Галина Ібрагімова.

Кожна культура проростає по-різному, в основному це займає від 7 до 10 днів. Наприклад, сеткреазія – багаторічна рослина і сіяти її не потрібно. Квіти восени викопують з клумб і привозять до теплиць. Протягом усієї зими тримають в теплі, потім відділяють живці та висаджують знову в горщики.

В одній із теплиць
Висаджують рослини в пластикові стаканчики

Насіння сіють у землю, яку працівники готують спеціально та додатково удобрюють. За теплицями є місце, куди восени звозять опале листя з усього міста, й де воно перегниває. Потім землю пересіюють через крупне та дрібне сито.

Висаджують рослини в пластикові стаканчики

Також для удобрення ґрунту привозять своєрідну заміну торфу: в лісі знаходять ями та вм’ятини, де перегниває хвоя – вона стерильна, легка та при цьому не має шкідників рослин.

«Коли посів трішки підніметься, ми пікіруємо, а як виростає – висаджуємо в стаканчики. Тільки дуже важливо, щоб не пропустити той момент, коли розсада тільки зійшла, вчасно її розсадити в стаканчики, щоб уникнути “чорної ніжки” (перегниває біля корінця рослинки)», – додає Галина Ібрагімова.

Саджанці квітів
Працівниця дільниці квітникарства
Працівниця дільниці квітникарства
Саджанці квітів

Надалі – лише заходи по догляду за рослинами, їх прополюють від бур’янів і поливають:

«Поливаємо по мірі необхідності. Буває і раз на тиждень, коли на вулиці холодно та сиро, буває й щодня, коли тепло та сонячно», – пояснює Зоя Колодяжна.

Коли рослини випускають бутони, то вже відправляють їх на висадку. Розпочинають озеленювати клумби міста працівники «Декоративних культур» вже з середини травня.

Саджанці квітів
Саджанці квітів
Саджанці квітів
Фасують саджанці у дерев'яні ящики перед висадкою до клумб
Полтавські теплиці
Саджанці квітів
Саджанці квітів

Фото Олега Журавльова

Loading...