Полтавський напівмарафон: влада не проти і навіть допоможе

Автор: Наталія Норіцина, 18 липня, 17:54

Фото: Обговорення пунктів Робочого плану підготовки та проведення напівмарафону


На початку вересня в місті пройдуть змагання «Полтава Нова Пошта напівмарафон».  Організатори забігу зустрілися з представниками Управління у справах сім'ї, молоді та спорту , Департаменту охорони здоров'я та Державної служби з надзвичайних ситуацій, аби  обговорити ключові моменти підготовки та проведення заходу.

Цього року забіг «Полтава Нова Пошта напівмарафон» пройде в місті вже втретє. За цей час організаторам заходу вдалося порозумітися з місцевою владою та заручитися її підтримкою.

«В третий раз уже такое мероприятие в городе организовуем. Большое всем спасибо, что из года в год мы все больше понимаем, что для города это важно. Эсли в первый год мы целину пробивали, то сейчас все болше и больше людей понимают, что это класно, что это не удел фанатиков, а бегают абсолютно разные люди, и это нужног городу, и полтавчанам», - звернувся до представників адміністрації голова оргкомітету «NewRun» Максим Кривенко.

Цього року проведення напівмарафону внесено до обласного плану заходів на 2017 рік. Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації представило робочий план підготовки та проведення заходу. Він складається з 9 пунктів. По суті, це 9 питань, які потрібно вирішти для проведення марафону, з визначеними профільними установами та управліннями, які можуть допомогти у розв'язанні цих проблем.

  • сприяння проведенню заходу;
  • забезпечення охорони громадського порядку, перевірка маршруту та території проведення заходу;
  • забезпечення безпеки дорожнього руху;
  • забезпечення медичного супроводу;
  • забезпечення чергування пожежного автомобіля;
  • організація виїзної торгівлі;
  • облаштування санітарної зони;
  • забезпечення заходу сценою;
  • інформування населення щодо тимчасового обмеження руху транспорту.

Присутні детально обговорили кожен пункт плану та зупинилися на ключових моментах, які потребували уточнення. Працівники адмінісрації запевнили організаторів, що готові надати домогу у вирішенні всіх питань, які знаходяться у їх компетенції. Але частину питань доведеться вирішувати з міською владою.

Максим Кривенко запевнив, що домовленість з міською владою у них також є. Нещодавно вони з колегами вже зустрічалися з міським головою і Олександр Мамай пообіцяв надати необхідну допомогу в проведенні заходу. Тепер залишолося чекати на прийняття мером відповідних озпоряджень.

Одним із проблемних питань, яке потрібно вирішити у тандемі з міською владою, - це необхідність перекриття центральних вулиць, на яких має відбуватися забіг. Маршрут марафону залишиться таким же, як і два попередні роки. Траса пролягатиме по вул. Соборності, вул. Пилипа Орлика, вул. Європейській,  вул. Шевченка та просп. Першотравневому.

За словами голови оргкомітету «NewRun» Максима Кривенка, обмеження руху – це не проблема. Головне вчасно поінформувати населення про те, які саме вулиці будуть перекриті. Відповідальність за те, як буде перенаправлений рух міського транспорту, організатори на себе не беруть. У вирішенні цього питання вони покладаються на міськвиконком. Хоча, за їх словами, два попередні роки міській владі не вдавалося ефективно вирішити цю проблему.

 Траса напівмарафону в Полтаві

За словами організаторів забігу, є ряд факторів, які підтверджують, що такий маршрут найбільш оптимальний, зручний та логічний. По перше, участь у марафоні бере велика кількість людей, навіть є учасники з інших міст. У 2015 році участь у марафоні взяли 700 осіб, минулого року – 1 500, цього року організатори планують залучити до участі ще більшу кількість людей. По друге, в усіх містах напівмарафони проводяться на ключових вулицях. Але основний аргумент за те, що забіг має проходити на центральних вулицях міста – це те, що він покликаний мотивувати бігати людей, які раніше не займалися спортом.

Максим Кривенко:

«Есть спортивная часть мероприятия, а есть массово-развлекательная. Мы выстраиваем механизм мероприятия таким образом, чтобы люди, которые пока не почувствовали и не приняли для себя решение заниматься спортом, бегом, качеством жизни своей, они это видели, присутствовали сегодня, будучи зрителем, а завтра становились в стартовый коридор и занимались бегом. Только когда мероприятие проходит с такими «неудобствами» для города, есть такой эффект, есть прирост количества участников».

Щоб залучити до заходу максимальну кількість учасників, у тому числі і тих, хто професійно не займається бігом, окрім дистанції у 21 км у рамках марафону є і менші забіги. Дистанція на 10 км розрахована на людей, які мають певну фізичну підготовку. Дистанція на 3 км - для тих, хто тільки починає займатися спортом. Є також і дитячі забіги: 300 м для дітей до 10 років та 1 км для підлітків до 14 років.

Забіг відбдеться 3 вересня. Для того, щоб узяти учась у змаганні, потрібно попередньо зарерєструватися на сайті NewRun.

Опублікована: 18 липня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}



Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація