Полтавську пекарню попередили про порушення закону України про функціонування державної мови

Автор: Вікторія Баберя, 25 лютого, 10:48

Фото: Магазин-пекарня в Полтаві (фото - objor.com)


За словами директора з економіки КП «Полтава-сервіс» Руслана Рогова, вони вже вживають заходи щодо припинення порушень чинного законодавства ФОП Таран Вікторія Вікторівна.

Йдеться про вивіски на магазинах-пекарнях «Глеб Булочкин» та приведення їх у відповідність до вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Пригадаємо, у четвер, 16 січня, набула чинності стаття 32 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що регулює правила друку реклами. Остання може друкуватися або українською, або однією з офіційних мов Європейського Союзу.

Як повідомив Руслан Рогов:

«"Глебу Булочкін" надіслали повідомлення ще минулого тижня. Якщо не відреагує на порушення, то у нас є кілька механізмів впливу. Перш за все, вони надали документ, чи зареєстрована у них торгова марка та назва у Торгово-промисловій палаті України. Механізм цей досить складний. І кінець кінцем, вони все ж повинні будуть демонтувати, адже повинні виконувати закон України».

Взагалі, розпочали вирішувати питання із вивіскою на магазині-пекарні за зверненням полтавця Євгена Асауленка. Він написав у соцмережах:

«Пару тижнів тому зайшов до закладу з назвою "Глєб БулочкИн". Сама по собі кафешка норм, але назва мене трохи смутила. Всередині теж всі написи російською. Нагадаю, що вивіски державною мовою є не чиєюсь забаганкою, а законною вимогою. Нашвидкуруч зробив кілька фото та надіслав депутату ПМР Вадиму Ямщикову. Сьогодні маємо відповідь».

Усередині також все російською мовою (фото - textmap)

Полтавець надіслав звернення депутату Ямщикову, який і звернувся до КП «Полтава-сервіс».

Загалом Руслан Рогов запевнив, що підприємство активно бореться із російськомовними вивісками та підсумував:

«Вивіски рекламні повинні бути виключно державною мовою, можна ще іноземною мовою. Тому зараз "Полтава-сервіс" працює на написання повідомлень, роз'яснень клієнтам, що всі назви магазинів і так далі повинні бути. Клієнтам надається термін, за який вони повинні самостійно усунути правопорушення. Загалом, часу на усунення надається не так і багато».

ЗМІСТ писав про зміни до статті 32 «Державна мова у сфері реклами».

Опублікована: 25 лютого 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація