giadjrgqzmogqbbx

У березні 2020 року у полтавському центрі, який раніше мав назву «Любисток», підліток побив і душив палицею 7-річного хлопчика. У грудні вихованець центру в лікарні неприродним способом згвалтував дівчинку. Після першого випадку депутати вирішили звільнити директора й розпочали реорганізацію закладу.

Заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко повідомила, що обласна служба у справах дітей мала запитання до цього центру, а спеціальна комісія з’ясовувала порушення працівників закладу:

«Ця ж комісія перевіряла утримання та виховання дітей у центрі. Перевірка показала повну відсутність контролю з боку керівника за виконанням посадових обов’язків працівниками. Депутати обласної ради одноголосно підтримали наше звернення щодо звільнення директора цього закладу. Але наразі він постійно знаходиться на лікарняних, тому зняття з посади затягується: за законом людину, яка хворіє, звільнити не можна».

Наразі Центр реабілітації хочуть реорганізувати у межах реформи інтернатів. Полтавський «Любисток» (раніше центр мав таку назву) обласна влада планує приєднати до Гадяцького дитячого будинку. Катерина Рижеченко пише, що сподівається на те, що із переїздом діти будуть у безпеці. Рішення про приєднання ухвалили депутати Полтавської обласної ради.

Натомість на обласній сесії 14 січня депутатка від партії «За Майбутнє» Ольга Усанова пропонувала депутата внести до порядку денного питання про призупинення реоргназації. За її словами, цей центр потрібно передати на баланс Полтави, щоб нормалізувати ситуацію і уникнути подальших травм дітей. Голова облради Олександр Біленький сказав, що під час «тарифного засідання» це питання точно не розглядатимуть.

18 січня Олександр Біленький створив робочу групу щодо реорганізації центру. На першому засіданні думки депутатів обласної ради щодо приєднання центру до Гадяцького дитячого будинку розділилися. Рішення про рекомендацію скасувати процес реорганізації на комісії не ухвалили.

Отже, наразі триває процес звільнення директора Центру реабілітації у Полтаві. Обов’язки директора наразі виконує Святослав Батовський. Розслідування про згвалтування дівчинки триває понад місяць, а депутати вирішують долю закладу. Наразі ж триває процес реорганізації закладу, але депутати можуть його зупинити, якщо підтримають це рішення на одній з сесій.

Loading...