Понад 11 мільйонів гривень збитків: на Полтавщині викрили 46 фактів браконьєрства

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – поліція Полтавщини

Правоохоронці виявляють та затримують людей які попри нерестову заборону ловлять перевозять та продають рибу.

Про це повідомили в поліції Полтавщини 2 травня.

З 1 квітня на території області діє нерестова заборона. За цей період до адміністративної відповідальності притягнули 90 людей, які займалися незаконним виловом, перевезенням та торгівлею риби. Також правоохоронці відкрили кримінальні провадження за 46 фактами браконьєрства. З них у 13 кримінальних провадженнях людям повідомили про підозри та матеріали направили до суду.

Під час рейдів фахівці вилучили у браконьєрів майже 6 тис. рибин, майже 8 кг браконьєрських сіток, понад 100 одиниць заборонених знарядь лову, понад 20 транспортних засобів та плавзасобів. 

За попередніми висновками спеціалістів, браконьєри завдали державі збитків на понад 11 млн грн. 

Нагадаємо, риболовлю заборонили через період розмноження риби – нерест. На водосховищах та річках Полтавщини встановили різні терміни заборони на любительське та спортивне рибальство:

  • на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах – з 1 квітня по 9 червня;
  • у корінних водах річок – з 1 квітня по 20 травня;
  • у придаткових водах річок – з 1 квітня по 30 червня. 

Попри це під час нересту дозволяють одній людині за добу виловити не більше 3 кг риби гачковими знаряддями, але не більше двох гачків на рибалку. Також можна ловити рибу спінінгом з однією штучною приманкою на спеціальних ділянках.