(Фото ЗМІСТу)

Відсьогодні послабили карантинні обмеження для трьох областей, але Полтавщина разом із двома областями залишилася в «червоній» зоні. ЗМІСТ аналізує показники захворюваності на коронавірус.

Рішення про вихід Харківської, Хмельницької та Чернігівської областей з «червоної» зони ухвалили 5 травня. На території Харківської та Хмельницької областей запровадили «жовтий» рівень карантину, а на території Чернігівської – «помаранчевий». Полтавщина залишиться у «червоній» зоні разом із Сумською та Запорізькою областями.

Рішення про послаблення карантину ухвалювали за даними попередніх днів. За даними Міністерства охорони здоров’я, показники в областей, які вийшли з «червоної» зони, такі:

  • Харківська – станом на 4 травня область мала перевищений відсоток епідпорогу – 110,2%, після послаблення карантину – 89,9% (відповідає нормі); інші показники, як от коефіцієнт виявлення нових хворих, охоплення тестуванням, госпіталізації та завантаженість ліжок, – у нормі.
  • Хмельницька – протягом 2 і 3 травня перевищував норму (до 60 на 100 тисяч населення) показник рівня госпіталізацій – 66 та 63,6, але у наступні дні показники нормалізувалися – 50,6 та 44,4; інші показники були й залишаються в межах норми;
  • Чернігівська – станом на 4 травня був перевищений відсоток епідпорогу – 107,1%, але за даними минулого дня показник у нормі – 79,8%; на момент виходу з «червоної» зони фіксували перевищення рівня госпіталізацій: 2-3 травня показники були 65,8 та 63,3, однак протягом наступних днів показник нормалізувався – 52,6 та 51,1 на 100 тисяч населення.

Загалом у всіх трьох областей станом на 5 травня перевищення показників не спостерігають.

У областях, де залишили «червону» зону, показники захворюваності на коронавірус такі:

  • Полтавська – перевищення показника коефіцієнта виявлення випадків інфікування протягом 2-4 травня: 21,1%, 22,5%, 24,1% (при нормі до 20%); за даними від 5 травня показник становить 18,9% (у нормі), також відповідають нормі інші показники;
  • Сумська – станом на 4 травня мала перевищення за 3 із 6 показників: епідпоріг – 118,6%, коефіцієнт виявлення – 21,6% та рівень госпіталізацій протягом двох днів понад норму – 67,4 та 66,7; у наступні дні показник почав нормалізуватися – 58,3 та 55,1; станом на 5 травня перевищений один показник – коефіцієнт виявлення, інші в межах норми;
  • Запорізька – коли послабляли карантин в інших областях, тут було перевищення за двома показниками: епідпоріг – 104,7% та коефіцієнт виявлення інфікування – 21-20%; станом на 5 травня перевищених показників немає.

Згідно з постановою Кабміну, вийти з «червоного» рівня карантину область може у разі досягнення нормальних показників протягом не менш ніж 5 днів поспіль. Тобто послаблення карантину на Полтавщині можна очікувати, якщо тенденція до нормалізації показників збережеться ще протягом 4 днів.

Loading...