Повітряна тривога охопила Полтавський район: загрози 3 липня

Фото з відкритих джерел
За допомогою повідомлень Повітряних Сил, відстежуємо причини повітряних тривог на Полтавщині.
Мапа тривог
15:31 – повітряна тривога у Полтавському районі. Monitor повідомляє про загрозу дронів.

Світанок під звуки тривоги та запуск дронів на Полтавщину 3 липня
Ранок 3 липня у Полтавському районі розпочався з тривоги через загрозу дронів. Уночі регіон опинився під прицілом БпЛА, які намагалися атакувати міста області.
Російська армія продовжує експериментувати з повітряними атаками, запустивши по Полтавщині новий тип баражуючого боєприпасу «Бандероль». За даними Повітряних Сил та моніторингових каналів, траєкторія цієї цілі постійно змінювалась. Крім того, впродовж ночі 3 липня область намагалися атакувати дрони. Про загрози попереджали військові та Monitor «ППО Полтава Нічні мисливці».
Удень 2 липня OSINT-проєкт «Розвідка України» о 15:35 зафіксував у районі російського Курська ймовірний пуск «Бандеролі».
Нова ціль рухалася на високій швидкості. Вже о 15:57 її помітили поблизу Краснокутська на Харківщині, звідки вона взяла курс на Чутове та Котельву Полтавської області. Буквально за дві хвилини повідомили, що дрон пролетів повз Опішню та взяв курс на Миргород. Рівно о 16:00 стало відомо про ще один аналогічний боєприпас, який заходив на Диканський район. Наразі офіційних даних про руйнування чи збиття цієї нової зброї немає.
Проте на цьому повітряні тривоги для мешканців області не закінчилися. Уночі 3 липня дрони кружляли над регіоном до самого ранку. О 00:22 ворожий БпЛА пройшов повз Лебедин і попрямував чітко на Полтавщину. Через дві години о 02:19 поблизу Котельви з’явився невідомий безпілотник, який згодом зник із радарів.
О 05:10 ціль з’явилася на північному сході від Полтави, рухаючись у бік Диканьки, і вже о 05:16 підлетіла впритул до селища. Згодом стало відомо про дрон, який пролетів повз Великі Сорочинці. О 05:38 цей же безпілотник змінив вектор і пішов на Миргород.
Зранку, після оголошення повітряної тривоги, о 08:50 повітряну ціль зафіксували в Кременчуцькому районі. Дрон тримав північно-західний курс.