n1APA5P0Go9lHlwl

Установлені за програмою «Безпечне місто» камери відеоспостереження все ще не транслюють інформацію в режимі онлайн. Задля повноцінного запуску потрібно облаштувати робоче місце для операторів у Полтавській міськраді. На бюджетній комісії Олексій Чепурко, заступник міського голови зауважив, що потрібно додатково закласти 65 тис грн на облаштування операторського місця відділу оперативного реагування. За ці кошти необхідно придбати […]

Установлені за програмою «Безпечне місто» камери відеоспостереження все ще не транслюють інформацію в режимі онлайн. Задля повноцінного запуску потрібно облаштувати робоче місце для операторів у Полтавській міськраді.

На бюджетній комісії Олексій Чепурко, заступник міського голови зауважив, що потрібно додатково закласти 65 тис грн на облаштування операторського місця відділу оперативного реагування. За ці кошти необхідно придбати техніку для запуску програми. Це 2 монітори, системний блок з потужним процесором, тощо.

Також необхідно виділити 2,5 млн грн на оплату 46 камер, які не прийняли на облік наприкінці 2018 року.

«У кінці року підрядна організація здала роботи, ми підписали акти виконаних робіт. У результаті перевірки технічного нагляду, виявили відхилення від проекту по 46 камерам. Тому ми не включили їх у перелік акту прийому-передачі і не виплатили кошти. Зараз потрібно за них заплатити», – прокоментував Олексій Чепурко.

На минулій сесії термін дії програми «Безпечне місто» продовжили до 2023 року та виділили додатково 2 млн 300 тис. 4 грн на обслуговування систем відеоспостереження. Як зазначив Олексій Чепурко, кошти затвердили на проведення тендеру та визначення компанії, яка буде цим займатиметься.

Олексій Чепурко

Загалом на реалізацію програми на 2016 – 2023 роки орієнтовний обсяг фінансування склав 30 млн 543 тис. 674 грн, більшість із яких пішли на придбання та встановлення камер.

Зауважимо, у 2018 році за допомогою системи «Безпечне місто» правоохоронці розкрили близько 40 злочинів за допомогою системи.

За словами начальника Полтавського відділу поліції Олександра Терели, вони звертаються до даних системи у разу виникнення потреби. Коли потрібно дістати докази скоєння злочинів чи аварій.

«На даний час 317 камер встановлено, усі вони функціонують. Із усіх відеокамер ми маємо можливість отримати інформацію. На жаль, даний процес мав відбуватися в міській раді. Проте кімната для операторів ще не облаштована. Тому зараз ми отримуємо інформацію від ПП ”Явір-2000”. Є співробітники, які можуть піти й отримати інформацію з серверів по конкретним ситуаціям».

Олександр Терела

Олексій Чепурко пояснив, що на моніторах операторів не всі камери постійно транслюватимуть інформацію. Буде чітко визначений перелік камер та їх місць розташування, які будуть виведені на монітори операторів в режимі онлайн. Щодо інших – то в операторів буде можливість перемикати у разі потреби. Кожне підключення до системи фіксуватиметься.

Зазначимо, що ПП «Явір-2000» до кінця 2018 року по місту встановило та підключило всі 317 відеокамер. Близько 200 з них – із можливістю розпізнавати державні номери та здійснювати контроль дорожнього трафіку, майже 100 – з розпізнаванням облич. Пристрої встановили на зупинках та місцях великого скупчення людей. Також 17 відеокамер встановили на об’єктах державної власності та місцевого самоврядування.

Loading...