П’ятдесят відтінків агітації: на що здатні кандидати на посаду голів ОТГ Полтавщини заради голосів виборців

Автор: Каріна Тютюнник, 25 жовтня, 17:48

Фото: На Полтавщині продовжують фіксувати порушення під час процесу агітації (Джерело - mykyivregion.com.ua)


Чим менше часу залишається до початку виборів в ОТГ, тим частішають спроби незаконної агітації виборців від кандидатів на посаду голів громад. Так, на Полтавщині Громадянська мережа «Опора» виявила чергову порцію порушень.

Як повідомляє прес-служба «Опори» з посиланням на Facebook-сторінку партії, 14 жовтня представники політичної партії «Наш край» під час зустрічі з мешканцями села Зачепилівка Новосанжарської ОТГ подарували громаді футбольні ворота з сітками та м’ячами, сміттєві баки та інвентар для облаштування дитячого ігрового майданчику.    

Це, згідно з ч. 4 ст. 6 Закону України «Про місцеві вибори», має ознаки непрямого підкупу виборців.

Також, за даними «Опори», у заходах партії брав участь самовисуванець на посаду голови Новосанжарської ОТГ Борис Федоренко, який не є членом політичної сили «Наш край». Він стояв поряд з представниками партії та вручав подарунки – футбольні м’ячі. Однак, за словами  кандидата, ніякого відношення до вручення подарунків він не має.

Борис Федоренко (зліва) дарує м'ячі (Джерело - соцмережі)

Як зазначає координатора громадського спостереження за виборчим процесом у Полтавській області Дар’я Черкашина:

«Такі дії можуть класифікуватися, як маніпуляція з боку кандидата Бориса Федоренка, оскільки він дарував подарунки для виборців та приймав участь у заході поруч з представниками «Нашого краю». Незважаючи на те, що кандидат не відносить себе до цієї політичної партії, його дії можна вважати маніпулятивними та такими, що мають ознаки непрямого підкупу виборців».

У межах села Зачепилівка знаходиться три виборчих округи, на яких за депутатський мандат змагаються три представника партії «Наш край» – Алєся Коломієць (ВО №24), Наталія Слюсаренко  (ВО №25) та Олег Злобинець (ВО №26).

Крім цього, «Опора» зафіксувала порушення в Малоперещепинській ОТГ. Там кандидатка на посаду голови Наталія Двірник розповсюджувала агітматеріали без вихідних даних: відомостей про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Відповідно пункту 2 статті 56 Закону України «Про місцеві вибори» без цих даних розміщення агіток заборонене.

Поки спостерігачі Громадянської мережі чекали на поліціянтів, щоб написати заяву про виявлене порушення, Наталія Двірник зняла з дошки оголошення агітаційну листівку.

Відео оприлюднене на You-Tube-каналі Наталії Котенко:

Нагадаємо, це не перший випадок незаконної агітації на території нашої області.

Так, нещодавно Громадянська мережа «Опора» виявила порушення процесу агітації в Сенчанській ОТГ. Афіша концерту Павла Зіброва, проведеного на запрошення кандидата на посаду голови громади Віктора Лисого, знову ж таки не містила вихідних даних.

Опублікована: 25 жовтня 2017


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація