eLCkIJjOslYpKkL3

Слідчі поліції провели обшуки та вилучили документи харківських підрядників, які ремонтують вулиці та утримують дороги міста. Проте Октябрський суд повернув документи харків’янам.

29 серпня 2019 року слідчі поліції провели обшук в офісному приміщенні на Зіньківській, 19 в ході якого вилучили документацію та майно ПП «Будгарант-7» і ТОВ «ДБК «Квант». Проте слідчий суддя Октябрського райсуду Марина Материнко зобов’язала повернути вилученим власникам. Про це ЗМІСТу стало відомо з реєстру судових рішень.

Зауважимо, що ТОВ «ДБК квант» та ПП «Будгарант-7» були єдиними конкурентами на тендері щодо права утримувати вулиці міста в цьому році за 350 млн грн. Перемогло ТОВ «ДБК Квант». Проте є сумніви у конкуренції, якщо вони зберігають документи в одному офісі.

До речі, саме «Будгарант-7» прибирав вулиці Полтави та ремонтував їх у 2018 році.

Обшуки проводились в рамках кримінального провадження відкритого у травні цього року щодо комунального підприємства «Полтавська міська шляхо-експлутаційна дільниця». Мова йде про ліквідацію цього КП міською владою й подальшою долею техніки та бази підприємства.

Так, з тексту однієї з ухвал по цій справі відомо, що з 2016 року місто перестало замовляти ремонт та утримання вулиць Полтави у власного комунального підприємства. Таким чином КП не могло заробляти кошти навіть на зарплату своїм працівникам.

У 2017 році міська влада почала процедуру ліквідації підприємства: скоротила всіх працівників й призначила ліквідаційну комісію. Проте остання фактично не працювала, адже не отримувала зарплату. Таким чином юридично ліквідація КП «ПМШЕД» досі не завершена.

Проте, не дивлячись, що по штатному розпису в підприємства вже немає працівників й керівництва, та «дорожники» досі платять за комунальні послуги, подають податкову звітність та відкривають рахунки у банках, і найголовніше – хтось до сих пір здає в оренду базу з 70 одиницями техніки.

Ще у квітні 2017 року перед початком процедури ліквідації тодішнє керівництво КП «ПМШЕД» передало в оренду на один рік базу та всю техніку комунальників харківським ПП «Харківспецпостач» та ТОВ «Механізований будівельний центр».  Рік минув, а «харків’яни» залишились.

Тобто, фактично невідомі люди здають в оренду комунальне майно КП «ПМШЕД», хоча останнє вже де-факто не існує й звичайно не має прибутків. Тобто, місто не має доходу від цієї оренди.

У ході розслідування правоохоронці вже отримали доступ до рахунків, IP-адреси з якої надсилають звіти до податкової та провели два обшуки. Один з них описаний вище, інший провели на базі КП «ПМШЕД» по вулиці Островського.

Там правоохоронці також вилучили документацію харків’ян, які тепер там «хазяйнують» за договорами оренди укладеними після того, як на ПМШЕД не залишилось працівників. Загалом вилучили документи й майно наступних фірм:

 Сергій Павленков – колишній директор «АМ-Транс» співзасновником якого був Олександр Яковенко – колишній засновник «Буд гарант-7», який загинув у ДТП у 2018 році.

Михайло Раду – до 2019 року був директором ТОВ «Еталон пром», яке належить Ярославу Ковальчуку. Останній раніше був власником ТОВ «Харківспецбудмеханізація-7», яке раніше мало спільну прописку з ТОВ «МБЦ» (останнє утримувало дороги Полтави у 2017 році) й використовувало техніку того ж таки Олександра Яковенка.

Тобто, майже всі ці підприємства належні до єдиного пулу «харківської монополії» - підприємств що вже роками ремонтують та прибирають дороги Полтави замість КП «ПМШЕД».

Проте все майно вилучене під час обшуку на базі слідчий суддя Материнко відмовилась арештовувати і його мусять повернути власникам.

Що ми маємо? Міська влада у 2017 році знищила комунальне підприємство і тепер роботи виконують приватні структури. Щоправда, ті структури майже не мають техніки й бази, і фактично використовують майно цього ж таки знищеного комунального підприємства. При цьому не сплачують за це кошти до нашого бюджету, адже по факту це майно –нічийне. Зате отримують десятки мільйонів з бюджету за роботи, які могло б виконувати комунальне підприємство.

Loading...