xnUbezS3NYJ9Og79

Продовжуємо слідкувати за тим, як правоохоронці розслідують справу ліквідації полтавського КП «ПМШЕД». Цього разу вони арештували асфальтний завод та техніку підприємства, але ненадовго – міська влада зняла арешт. ЗМІСТ вже повідомляв про кримінальне провадження щодо процедури ліквідації полтавської міської шляхо-експлуатаційної дільниці. Суть провадження приблизно наступна. У 2017 році міська влада почала ліквідацію власного комунального підприємства, […]

Продовжуємо слідкувати за тим, як правоохоронці розслідують справу ліквідації полтавського КП «ПМШЕД». Цього разу вони арештували асфальтний завод та техніку підприємства, але ненадовго – міська влада зняла арешт.

ЗМІСТ вже повідомляв про кримінальне провадження щодо процедури ліквідації полтавської міської шляхо-експлуатаційної дільниці. Суть провадження приблизно наступна.

У 2017 році міська влада почала ліквідацію власного комунального підприємства, запустивши процедуру банкрутства до якого сама й довела ПМШЕД, не даючи останньому займатись статутною діяльністю – утриманням доріг.

Проте юридично ПМШЕД досі не ліквідований остаточно, й поки він перебуває у квантовому стані (одночасно існує і не існує), хтось користується його приміщеннями та технікою, але кошти не йдуть від цього в бюджет.

Цим «хтось» є підрядники з так званого «харківського пулу»: підприємства, які розігрують тендер на ремонти полтавських вулиць, прибирання та утримання доріг. Те, що ці підприємства наближені одне до одного доводить той факт, що їх документація зберігалась в одному кабінеті.

З часу першої публікації минуло два місяці й ми вивчили нові ухвали в судовому реєстрі по цій справі. 17 вересня слідчі через суд наклали арешт на приміщення на вулиці П.Дорошенка, 2а (приміщення асфальтобетонного заводу ПМШЕДу), аби не допустити подальше безоплатне та незаконне користування базою «харків’янами».

Того ж дня ухвалою Октябрського суду арештовано й маже 70 одиниць техніки ПМШЕД, яку на невідомих підставах використовує ТОВ «ДБК Квант» – нинішній підрядник, який прибирає вулиці міста. Все це суддя передав на відповідальне зберігання громаді міста, а саме міськраді.

Обидва рішення виніс слідчий суддя Володимир Бугрій. Проте цей же суддя вже 3 жовтня задовольнив клопотання юристів міськради про часткове скасування арешту (дозволи користуватися арештованим майном, але без права продажу). Таким чином, фактично слідчий суддя через три тижні відмінив (пом’якшив) власні рішення.

Тобто, маємо наступні реалії:

  • Існувало у громади власне КП, яке прибирало та утримувало вулиці міста.
  • Проте громада (в обличчі депутатів й чиновників) віддала перевагу приватним фірмам, платячи їм за це з бюджету.
  • Приватні фірми при цьому отримали в оренду ту ж саму техніку й базу цього КП. Фактично їм віддали техніку громади й дали гроші за це.
  • Комунальне приміщення без замовлень збанкрутувало.
  • Коли КП збанкрутував, то техніку й приміщення не стали продавати через прозорі аукціони, а продовжили здавати підрядникам у власність.
  • Останні вже чи то платять за неї, чи на доброму слові користуються – невідомо.
  • Правоохоронці просять арештувати майно до завершення слідства й суд задовольняє їх прохання.
  • Проте через місяць той же суддя на прохання міської ради (громади) дозволяє все-таки користуватись нашим майном.
  • Таким чином міська влада відвоювала право приватних підрядників прибирати наше місто взимку нашим же майном.
Loading...