Розвідувальний БпЛА над Полтавщиною: мапа повітряних тривог 23 травня

(Фото ЗМІСТу)
Відстежуємо загрози для Полтавщини з повітря за повідомленнями військових 23 травня.
Повітряні Сили попередили, що тривога в Київській та Полтавській областях пов'язана з роботою ППО по розвідувальному БпЛА. Її оголосили о 10:16.

11:24 — відбій тривоги.
11:28 — повітряна тривога на Полтавщині.

12:32 — відбій тривоги.
14:00 — на Полтавщині оголошена повітряна тривога. Активність тактичної ворожої авіації та загроза застосування балістичного озброєння — повідомили Повітряні Сили ЗСУ.

14:44 — відбій тривоги.
15:14 — повітряна тривога на Полтавщині.

15:56 — відбій тривоги.
17:21 — на Полтавщині оголошена повітряна тривога.

17:27 — відбій тривоги.
Травневі атаки Полтавщини
20 травня повітряний простір області вночі порушили дві групи ударних БпЛА. Удар ворога вдалося відбити. По всіх ворожих цілях відпрацювали воїни мобільних вогневих груп. Постраждалих та руйнувань унаслідок атаки не зафіксували.
У ніч на 17 травня під час сигналу «повітряна тривога» російська армія атакувала Полтавщину безпілотниками. Нічні вибухи на Полтавщині були наслідком протиповітряного бою. Згодом стало відомо, що воїни знищили три ворожих безпілотники.
Ворожі БпЛА знищили українські Сили оборони. Як повідомили органи влади, постраждалих унаслідок обстрілу немає. Руйнувань також не зафіксували.
16 травня росіяни намагалися атакувати область з повітря. Звуки вибухів чули жителі Миргородського району. За даними влади, через ворожу атаку ніхто не постраждав. Поцілити в цивільну чи критичну інфраструктуру ворогу не вдалося.
Напередодні, 16 травня, у повітряному просторі Полтавщини зафіксували дві ворожі ракети, які запустили росіяни. На ранок спроба атакувати область повторилася, сповістили Повітряні Сили ЗСУ о 8:20. Ракета рухалася зі сходу на Полтавщину.
15 травня росіяни атакували Полтавщину під час сигналу «повітряна тривога». У повітряному просторі області зафіксували дві ворожі ракети. Під час атаки, уламки ворожої цілі впали на територію приватного домогосподарства у Миргородському районі. Пошкоджено покрівлю, вікна та господарчу споруду поруч. Ніхто з людей не травмувався.
Уранці 8 травня стало відомо про влучання в обʼєкт енергетичної інфраструктури у Полтавському районі попри роботу протиповітряної оборони. У результаті удару ворожого БпЛА виникла пожежа. За попередньою інформацією, люди не постраждали. Тієї ночі військові фіксували переміщення російських дронів та ракет повітряним простором регіону.
5 травня росіяни поцілили по цивільній інфраструктурі Полтавщини. Ракета влучила в елеватор на території Полтавської громади. Унаслідок обстрілу згоріла пшениця, яка знаходилася в елеваторі.