mezVD6I3ZHwmNusn

Пік активності іксодових кліщів припадає на весняні місяці. Треба бути обережними під час прогулянки парками, скверами, на природі за містом – як людям, так і чотирилапими улюбленцями.

Чим допоможе собакам переливання крові у разі укусу кліща – дізнавалися в Анни Кондри, однієї з організаторок міської бази донорів крові від собак у Полтаві. За її словами, пік звернень припадає на проміжок між лютим та серединою травня. Так як зараз багато власників не встигли провести профілактику від кліщів та обробити тварин, то щоденно комусь потрібна допомога.

Іксодовим кліщам для розмноження необхідно кров тварини. Але кліщі заражені бабезіями, які живуть в еритроцитах (червоних кров’яних тільцях). Бабезії – це такі прості організми, які кліщ вприскує в кров під час укусу. Вони проникають в еритроцити та починають їх руйнувати.

«Собака стає кволою, сонною, бліднуть білки очей, сеча набуває темного кольору, підвищується температура. Перші симптоми можна побачити вже через добу після укусу», – розповіла Анна Кондра.

Для чого ж робиться переливання крові у таких випадках? Є препарати, які колють ветлікарі для підтримки печінки. Як пояснює Анна Кондра, медикаменти діють, але так як кількість бабезій у крові собаки дуже велика, то кров не виконує функцію збагачення організму киснем. І тварина гине від його нестачі. Щоб цього не трапилося, робиться переливання від здорового донора. Тобто відбувається заміна еритроцитів у крові хворої тварини на еритроцити від донора. Тож, у собаки з’являється більше шансів вижити та вилікуватися.

До того ж, усе безкоштовно.

«На сьогодні в базі донорів, враховуючи вибулих, наявні 40 тварин. Ми пішли вже по другому колу, більша частина з них стали донорами вже не один раз», – пояснила Анна Кондра.

ЗМІСТ вже писав про вимоги до тварини, яка може стати донором: улюбленець повинен бути масою не менше 25 кг, привитий від сказу і клінічно здоровий.

«У великих собак беруть більший відсоток крові. Це важливо, адже надалі більше крові вливається хворій тварині».

Усі ветеринарні клініки міста мають дані організаторів даної бази даних. Зателефонувавши, протягом 10-20 хв підбирають донора, контактують з власниками. Хто знаходиться найближче, той і допомагає.

Собака-донор (фото зі сторінки бази даних донорів крові для тварин у Facebook)

За увесь час функціонування бази донорів допомогу вже отримали більше 35 тварин. Зокрема, необхідність переливання крові виникала в собак, які:

  • отруїлися отрутою для щурів;
  • постраждали від укусів кліщів;
  • підхопили вірусне захворювання ентирит (запалення тонкої кишки);
  • зазнали великої крововтрати.

Також Анна Кондра додала, що переливали кров собаці, на яку взимку впала снігова брила.

Власники можуть заповнити форму та зареєструвати свою тварину в базі донорів крові за посиланням. У формі потрібно вказати контактні дані та наявність транспорту, аби самостійно доставити тварину до ветклініки.

Loading...