Полтавська міська територіальна виборча комісія має врахувати голоси з виборчої дільниці на вул. Європейській, 100. Підрахунок проводитиме Шевченківська районна ТВК.

Таке рішення ухвалила комісія Центральної виборчої комісії 21 листопада.

ЦВК визнала протиправною бездіяльність Полтавської міської ТВК. На думку комісії, ТВК не забезпечила встановлення точних результатів місцевих виборів і не виконала постанови Другого апеляційного адміністративного суду.

Раніше члени дільничної виборчої помилково привезли виборчу документацію не до Шевченківської районної у місті Полтава, а до міської ТВК. Після цього Полтавська ТВК вирішила не віддавати документи. У Шевченківській ТВК порахували голоси за протоколами, які ще не встигли передати, але це не усі результати виборів з їхнього округу – протоколи по дільниці на вул. Європейській, 100 завчасно передали міській ТВК.

Через це кандидати від партії «Слуга народу» зверталися зі скаргами до Шевченківської районної ТВК, а потім до Полтавського окружного адмінсуду. Суд відмовив позивачу Віталію Сьоміку.

Після цього Сьомік подав апеляцію і Другий апеляційний адміністративний суд Харкова скасував рішення Шевченківської районної ТВК та зобов’язав ТВК порахувати голоси з дільниць округу.

9 листопада провели підрахунок голосів, але без мішку з неврахованими бюлетенями по дільниці на вул. Європейській, 100. Ці бюлетені так і залишилися у міській комісії. Уточнений протокол з районної ТВК передали до міської комісії. Як пише громадянський рух «Опора», голова ТВК Алла Назаренко оголосила про зміни в протоколі комісії з урахуванням повторного підрахунку, але це не вплинуло на результати виборів.

17 листопада Другий апеляційний адмінсуд Харкова скасував рішення Шевченківської районної ТВК про результати виборів щодо визначення підсумків голосування на дільниці після повторного підрахунку.

Комісія має порахувати голоси з дільниці, але уже з протоколами, які зберігає міська ТВК. Коли комісія ЦВК розглядала скаргу Сьоміка про те, що Полтавська ТВК ігнорує рішення суду, документи Шевченківській ТВК ще не передали.

Тому ЦВК зобовʼязала Полтавську міську ТВК:

  • передати Шевченківській районній у місті Полтава ТВК протоколи виборів депутатів Полтавської міської ради із дільниці;
  • врахувати голоси виборців з цієї дільниці в офіційних результатах виборів депутатів Полтавської міської ради.

22 листопада у Полтаві триває другий тур місцевих виборів. На кожній виборчій дільниці працюватимуть по 2 поліціянти. На виборах працюватимуть 312 поліцейських та 33 наряди. З метою контролю ситуації із так званими «сітками» підкупу виборців, створили мобільні групи. Вони працюватимуть поблизу всіх дільниць і спостерігати хто є поблизу них і з якими списками.

Щоб взяти участь у голосування потрібно взяти ручку, паспорт та одягти маску. Знайти свою дільницю можна на сайті Центральної виборчої комісії.

Loading...