Фото ЗМІСТу

Останнім часом у місті стали частішими випадки спилювання дерев. Процедура – законна, але є моменти, які позбавлені логіки та викликають занепокоєння у містян.

Про це 2 лютого повідомила голова депутатської містобудівної комісії Полтавської міської ради Юлія Городчаніна.

17 січня у Полтавській міськраді відбулася презентація бюджету громади на 2023 рік. На презентації начальниця Управління житлово-комунального господарства Ольга Данилова повідомила, що працівники управління сформували список з 1 тис. 600 дерев, які треба спиляти через їхню аварійність. Цей список сформували із заяв мешканців міста, які зверталися в управління. 

Після перевірки заяв виявилося, що більшість з них написали від імені комунального підприємства «Декоративні культури». Натомість «Декоративні культури» відмовляються визнавати свою причетність до заяв та говорять, що випилювати конкретні дерева у місті їм доручило УЖКГ. А в Управлінні ЖКГ публічно повідомляють про те, що списки сформували за зверненнями небайдужих полтавців. Тому історія з випилюванням дерев – замкнене коло та перекладання відповідальності з УЖКГ на «Декоративні культури» та навпаки.

Другий момент – робота спеціальної комісії, яка визначає аварійність дерев. В її складі працюють троє людей:

  • представник Управління ЖКГ;
  • представник «Декоративних культур»;
  • представник екологічної інспекції.

Освічений еколог у комісії тільки один, тому це ставить під питання об’єктивність рішень, які ухвалює ця комісія. Окрім цього існує ландшафтна рада, яка повинна відповідати за озеленення та благоустрій Полтави. Нині відомо, що у 2022 році вона жодного разу не збиралася на засідання.

Третє – у штаті «Декоративних культур» немає спеціалістів, які б відповідали за доцільність спилювання дерев та подальше озеленення. Для цього потрібні арборист, дендролог і ландшафтний дизайнер. 

Четверте – переважний вік дерев, які внесли у список на спилювання – 30, 45 та 50 років. У природному середовищі дерева можуть жити значно довше, але навіть у місті 45 років для дерева – замало.

2 лютого депутатська комісія поставила комунальникам ультиматум: якщо з  цього моменту в Полтаві спиляють ще одне дерево, опозиція не голосуватиме за програму розвитку житлово-комунального господарства. Читачі ЗМІСТу повідомили, що уже після цього поблизу зупинки «ЗБВ-7» комунальники продовжили пиляти дерева.

Раніше ЗМІСТ писав, що зранку 2 лютого комунальники почали спилювати дерева на вул. Зигіна. Це третій відомий випадок випилювання за тиждень. Днем раніше, 1 лютого, дерева спилювали у ботанічній пам’ятці місцевого значення – бульварі Гоголя.

31 січня насадження випилювали поблизу театру Гоголя. Їх теж назвали аварійними. Станом на 1 лютого, біля театру поменшало на 3 дерев.

Загалом торік на видалення дерев та корчування пнів у Полтаві витратили 1,5 млн грн. Увесь бюджет, що закладали комунальникам на дерева, у 2022 році витратили на їхнє спилювання, а не на техніку для висадки нових дерев по місту. 

Loading...