_DSC0388

У Полтавській міській раді формують бюджет на 2021 рік. Вперше у ньому враховують і бюджети сіл, які приєднали до Полтави у межах децентралізації.

Скільки точно передбачили на наступний рік наразі невідомо. 17 грудня очільниця бюджетно-фінансового управління міськради Тетяна Чумак розповіла, що минулоріч бюджет міста становив 3 млрд 200 млн грн. Але через утворення Полтавської громади наступного року до нього надійде ще 146 млн грн від приєднаних сіл. Раніше ці кошти отримували сільські ради та районний бюджет:

«Це забезпечить фінансування закладів, які увійдуть в  мережу громади. Мова йде про школи, навчально-виховні комплекси, дитячі садки, амбулаторії, центральну районну лікарню тощо. Зараз цифри у розробці, але сподіваюся, що бюджет ми приймемо до кінця року».

Планують, що 146 млн грн повернуться до приєднаних сіл і їх використають на утримання адмінбудівель, де працюватимуть старости сіл та базову мережу закладів у селах.

Перший заступник міського голови Полтави Ігор Федій говорить, що наразі незрозуміло як житиме новостворена Полтавська територіальна громада з 1 січня. Через це усі бюджетні питання зараз тільки планують, бо офіційної «дорожньої карти» немає. Закон, що розв'язує питання фінансування новостворених громад на підписі у Президента України. Попри це підрозділи міськради працюють над поданням пропозицій до бюджету.

У 2021 році планують підвищення мінімальної заробітної плати. Це врахують у бюджеті Полтавської ОТГ і заробітна плата працівників різних галузей зросте приблизно на 20%. Тетяна Чумак каже, що для цього є забезпечення.

Наступного року збільшення власних надходжень до бюджету не очікують, адже епідемія коронавірусної хвороби продовжиться. Уже сформували та доопрацьовують запити Департаментів освіти, культури та спорту тощо. Ще формують пропозиції по бюджету Управління житлово-комунальних послуг та охорони здоров’я. За словами Чумак, загалом бюджет готовий на 90%.

Чумак каже, що також дещо затримують роботу над бюджетом Полтавська районна рада та Полтавська райдержадміністрація. Фактично, у райраді досі не обрали керівників і через це не можуть узгодити показники бюджету.

Наступного року бюджет розвитку на ремонти, житлово-комунальне господарство і будівництва становитиме 650 млн грн. А захищені статті витрат (з бюджет власних надходжень у 2 млрд 70 грн) становитимуть 55%.

Бюджет Полтави у 2020 році виконали на 96%. Недовиконання становить 73 млн грн. Попри це, місто має в «Укргазбанку» і «Приватбанку» депозит.

Чи встигнуть ухвалити бюджет до кінця 2020 року наразі невідомо. Для цього потрібно, щоб його ухвалили або депутати нинішньої каденції, або новобраний депутатський корпус, який ще не набрав повноважень.

Бюджет Полтавщини планують ухвалити до кінця року. Також Верховна Рада остаточно ухвалила бюджет на 2021 рік.

Loading...