Олександр Біленький

Наразі Полтавська обласна рада чекає на завершення обговорення державного бюджету України, щоб отримати показники за якими формуватимуть бюджет.

Ці показники має врахувати Полтавська обласна державна адміністрація та підготувати проєкт для облради. Після цього його мають опрацювати на профільних комісіях та затвердити на сесії обласні депутати. Про це розповів голова Полтавської облради Олександр Біленький 1 грудня.

За його словами, процес ухвалення бюджету цьогоріч не буде швидким:

«Це питання пов’язане з ухваленням державного бюджету й потребує глибокого вивчення та обговорення. Переконаний, що до кінця цього року обласний бюджет ухвалять, адже депутати налаштовані на стабільну і якісну роботу».

До 1 грудня Верховна Рада мала ухвалити державний бюджет, але цього не встигнули зробити. Бюджети Полтавської ОТГ та Полтавської області залежать від державного. Місцевий бюджети потрібно ухвалювати до 31 грудня, але заступник міського голови Полтави Іван Сватенко каже, що є ризик не встигнути це зробити:

«Все залежатиме від депутатів Полтавської міської ради. Взагалі, обов’язково потрібно приймати бюджет 2021 року до 31 грудня, тому що вже з 1 січня сільські ради не зможуть фінансуватися, бо не буде нового бюджету. Можливо, якісь зміни будуть на законодавчому рівні. Станом на зараз, якщо не приймуть місцеві бюджети, то сільські ради залишаться без коштів».

Державний бюджет не встигнуть ухвалити до 1 грудня, адже він має пройти кілька читань у Верховній Раді України. Перше читання має відбутися до 20 жовтня, але цьогоріч депутати проголосували за проєкт у першому читанні 5 листопада. Після цього уряд  має доопрацювати бюджет і передати Верховній Раді. Це мали зробити до 20 листопада, але уряд погодив допрацьований держбюджет на 2021 рік 26 листопада. У цілому розглянути бюджет на 2021 рік мали до 1 грудня, але це зробити не вдалося.

І парламент, і уряд пропустили терміни, яких вимагає Бюджетний кодекс. Це означає, що тепер бюджет ухвалюватимуть або поспіхом в останні дні грудня, або наступного року.

На думку Біленького на двох пленарних засіданнях першої сесії фракції працювали спільно та ефективно. Це дозволить ухвалити бюджет на 2021 рік якнайшвидше.

Щодо роботи депутатів на сесії. До прикладу, 1 грудня на засіданні більшість депутатів підтримали збільшення кількості посад заступників голови обласної ради до чотирьох. Але деякі представники фракцій виступили проти цієї ініціативи і вважають, що рішення про збільшення заступників пропонували тільки через домовленості партій для «укріплення позицій» різних політсил та збільшення представництва у раді. За словами депутатів, між фракціями облради та головою існують певні домовленості, що наразі дозволяють  більшістю ухвалювати рішення.

1 грудня «ОПЗЖ» та «Батьківщина» створили депутатські групи в облраді. Також депутати сформували профільні комісії обласної ради. Депутати яких фракцій їх очолили читайте тут.

Хто очолив фракції у Полтавській обласній раді розповідаємо тут.

Loading...