Фото з першого пленарного засідання обласної ради 27 листопада 2020 року

Голова облради 1 грудня висунув кандидатури першого заступника та двох заступників. Усіх підтримали депутати облради, але представники різних фракції висловилися проти збільшення кількості посад заступників.

Про це відомо з другого пленарного засідання першої сесії Полтавської облради 1 грудня.

Заступниками голови уже обрали:

  • Олексія Чепурка від партії «Рідне місто»;
  • Лілію Руроєву від «Європейської солідарності»
  • Олега Бєлоножка від «Батьківщини».

Не усі депутати підтримали ініціативу про збільшення заступників голови облради. Дехто з обранців говорить про те, що ці посади вводять виключно через домовленості політичних сил, які узгодили напередодні переобрання Олександра Біленького. За словами депутатів, заступників з різних фракцій обирають для «укріплення позицій» різних політсил та збільшення представництва у раді.

Іван Сидоренко з фракції «Батьківщина» сказав, що проти введення цих посад:

«Вважаю, що перший заступник і заступник впораються з обсягом робіт, який є в облраді. Не той час, щоб вводити заступників».

Депутат від «За майбутнє» Олег Дядик виступив з трибуни проти:

«За регламентом є тільки перший заступник і заступник. Я розумію, що перед виборами голови обласної ради були обіцянки і тепер їх треба виконувати. Не треба перетворювати обласну раду на фарс. Якби в облраді було 10 фракцій, то 10 заступників би вводили? Ви виставляєте обласну раду на посміховисько. У ВР 2 заступники і цього достатньо, а ви хочете чотирьох. Що вони будуть робити? Проїдати бюджетні кошти? Кожна така забаганка обійдеться бюджету у понад 2 млн грн на рік. Закликаю не голосувати за це рішення».

Голова облради Олександр Біленький каже, що збільшення посад заступників голови облради є виправданим і таку практику втілюють і в інших областях:

«Прямої заборони законом в обранні заступників у нас немає. Першою це зробила Дніпропетровська обласна рада. Зараз і Вінницька облрада це зробила на першому засіданні. Моя відповідь така».

Генадій Коваленко від партії «За майбутнє» також не підтримує збільшення заступників:

«Заступників може бути 4, а може бути й 24. Але на утримання заступників витрачаються бюджетні кошти. І на сьогодні у нас ситуація така, що котів не вистачає на дороги, лікування людей. Подумайте перш ніж натискати кнопку на введення додаткових, нікому не потрібних посад».

Натомість Микола Кульчинський від фракції «Європейська солідарність» підтримує збільшення заступників:

«Я переконаний, що злагоджена і діє робота обласної ради більше важить, ніж 2 посади додаткових заступників. Ми скоротили 5 людей, тому не про кошти йдеться попередніми промовцями. Йдеться про спробу дезорганізувати роботу ради і знищити попередні домовленості».

На сесійному засіданні ради 1 грудня скоротили кількість працівників апарату. Біленький каже, що на цих посадах не було працівників, а завдяки скороченню можна ввести 2 посади заступників голови. На його думку, для цього не потрібно буде шукати додаткового фінансування на утримання заступників.

Першим заступником голови Полтавської облради обрали депутата від «Слуги народу» Олександра Лемешка.

Loading...