Шкільне меню. На Полтавщині дегустували їжу, яку можуть готувати у закладах освіти

(Фото – ПОДА)

Національна асоціація громадського харчування провела дегустацію типового шкільного меню та показала сучасні технології його приготування.

Дегустація відбулася 27 липня у Полтавській спеціалізованій школі-інтернаті спортивного профілю. Про це повідомляє пресслужба Полтавської облдержадміністрації.

Співзасновник ГО «Національна асоціація громадського харчування» Орест Степаняк показав, як за короткий проміжок часу можна приготувати широкий асортимент страв із нового шкільного меню.

Паралельно з демонстрацією сучасного технологічного процесу експерти розказали про економічні переваги нових технологій на досвіді українських шкіл, які вже пройшли шлях змін, та про те, як полегшити контроль безпекових норм НАССР в освітніх закладах тощо.

Фото – ПОДА

У межах реформи шкільного харчування у минулому році держава видала закладам освіти субвенції на 400 млн грн на закупку обладнання для харчоблоків. Ще 100 млн грн профінансовано з місцевих бюджетів.

Заступниця директора КУ «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріального-технічного забезпечення освітніх закладів Полтавської обласної ради» Наталія Ковшар сказала, що в області розроблена та діє програма «Дітям Полтавщини здорове харчування». В межах реалізації якої передбачено кошти з обласного бюджету в розмірі 9,5 млн грн щороку на оновлення обладнання харчоблоків.

У Стратегії розвитку Полтавщини на 2021-2027 роки заплановано придбання 700 одиниць техніки для оновлення їдалень в опорних школах.

Завершилася презентація дегустацією та «відкритим мікрофоном», де присутні змогли поставити питання й отримати відповіді від експертів та технологів Асоціації.