Ілюстративна світлина
Ілюстративна світлина

Фото: Aris Messinis

20 червня на одному з блокпостів зупинили для перевірки документів автомобіль колишнього голови Гадяцької районної ради Володимира Нікітенка. Той показувати паспорт і військовослужбовець Анатолій викликав поліцію через образи честі та гідності військових з боку водія.

Про це військовослужбовець роти охорони Анатолій та Володимир Нікітченко розповіли місцевому виданню «Гадяч.City».

До початку повномасштабної війни Анатолій працював інженером-технологом, а після 24 лютого з однодумцями сформував у Гадячі загін добровольців та вступив до лав Збройних сил України. Нині працює у складі роти охорони й перевіряє автівки на блокпосту.

Перевірка автівки займає близько 15 секунд: побачити прописку, запитати звідки та куди людина їде. 20 червня там проїжджав Володимир Нікітенко, який був колишнім головою Гадяцької районної ради.

«Я попросив показати паспорт для перевірки. У відповідь я почув: "Хто ти такий? Яке ти маєш право зупиняти?". Я відповів, що я солдат Збройних сил України і маю зупиняти його згідно з постановою Кабінету Міністрів № 1456 від 29 грудня 2021 року та можу його ознайомити з цим документом. Далі почався потік ненормативної лексики. Я попросив прийняти вправо, добирати слова, адже перед ним військовослужбовець та попередив, що викличу поліцію, якщо він мені не покаже документи. І тоді він це зробить у присутності правоохоронців. Разом з образами він почав мені натякати про свої зв’язки у різних інстанціях та звинуватив мене, що я перебуваю в стані алкогольного сп’яніння. Мені довелося викликати поліцію, щоб вже вони перевірили нас обох. Свідками цього інциденту стали люди, які проїжджали блокпост».

Володимир Нікітенко сказав, що не має часу чекати на поліцію, тому вирішив поїхати, а військовослужбовець попросив поліцію не виїжджати.

Про інцидент Анатолій повідомив командування й написав рапорт:

«Він образив не мене, а Збройні сили України. Там, на блокпості він запитував мене, чому я не на передку. Мої побратими відповіли, що всі там опиняться. На що Володимир Нікітенко сказав мені, що я стою на блокпосту тому, що боюся опинитися на фронті. Хоча коли росіяни стояли на Гадяччині, "передок" був у нас»

Володимир Нікітченко у 2015 році став головою Гадяцької районної ради, а після децентралізації повернувся до сільського господарства. Щодо ситуації на блокпосту каже, що не раз проїжджав через нього і військові його не перевіряли, бо знають ким він є. Натомість 20 червня Анатолій, попри те, що його побратим пропустив автівку, вирішив все-таки перевірити його документи:

«На посту військові постійно змінюються. Один прийшов — я показую документи, другий прийшов, показую документи. Третій прийшов. Разом з ним стояв мій знайомий. Анатолій мене зупинив, я сказав, що мене знають. Але у мене знову попросили показати документи. Так виник інцидент. Ми поговорили на високих тонах. Що з того, що він написав заяву в поліцію? Що я не показав паспорт? Я їжджу з паспортом, пропуском та військовим квитком».

Анатолій не дочекався дзвінка з вибаченнями та пішов до поліції, де написав на колишнього посадовця заяву про образу честі та гідності.

Начальник відділення №1 Миргородського районного відділення поліції Ростислав Ярошенко говорить, що ще рано говорити про санкції, бо триває перевірка та слідство, а потім справу про приниження честі і гідності захисників розгляне суд.

Loading...