Справа вбивства мера Кременчука: Обвинуваченим продовжили запобіжний захід

Автор: Анна Єгорова, 7 лютого, 09:02

Фото: У Полтаві продовжують слухати справу вбивства мера та судді Кременчука


У Полтавському районному суді ухвалили ще два місяці тримати під вартою обвинувачених у вбивстві мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Олександра Лободенка. За чотири роки справу починали розглядати в п'яти судах області. За цей час – жодного рішення суду.

Нагадаємо, резонансні вбивства сталися ще в 2014-му році.

12 лютого 2014-го року суддя Автозаводського суду Кременчука Олександр Лободенко помирає в реанімації, після того як у нього влучили дві кулі під час вечірньої прогулянки. Майже за півроку, 26 липня, біля власної автівки двома пострілами вбили Олега Бабаєва, на той час мера міста Кременчук.

Уже 4 вересня на брифінгу МВС назвали імені підозрюваних. За версією слідства, замовив убивство Олександр Мельник, директор телекомпанії «Візит». Він мав судовий спір з міською владою через телевишку, і частина його майна була арештована ухвалою судді Лободенка. Підозрюваним в організації вбивства назвали Олександра Крижановського, а ймовірними виконавцями – Ігоря Пасічного, а також Ігоря Куника й Ігоря Євсеєва (щодо останнього до суду обвинувачення не дійшли).

Приблизно з того часу обвинувачені перебувають під вартою в СІЗО. Натомість на розгляд справа потравляла в суд Кременчука, Кобеляк і три суди Полтави. За цей період розпадалися колегії присяжних; одна суддя повідомляла про тиск на неї (коли обласна рада та міська рада Кременчука вимагала її звільнення у Вищої ради правосуддя через пом'якшення запобіжного заходу обвинуваченим). А Октябрський райсуд взагалі повернув обвинувальний акт прокурору: пізніше, після скасування цього рішення Апеляційним судом Харківщини, колегія заявила про самовідвід.

Олександр Лободенко і Олег Бабаєв (Джерело - sled.net)

Тепер у резонансній події розбирається колегія суддів Полтавського райсуду – Оксана Гальченко, Анатолій Потетій і Людмила Стрюк.

На думку сторони захисту, колегія допускає низку процесуальних порушень під час розгляду. Відтак адвокати клопотали про відвід суддів і повернення обвинувального акта прокурору. Ці прохання не задовольнили. Натомість запобіжний захід судді продовжили, посилаючись на ризики та резонанс справи. Одне з засідань тривало більше восьми годин.

Вчора, 6 лютого, судді проголосили ухвалу про продовження запобіжного заходу, підтримавши клопотання старшого групи прокурорів у справі Дмитра Москаленка. Обвинувачені перебуватимуть під вартою до 11 квітня – повідомив Віталій Бойко, начальник відділу прокуратури Полтавської області.

Адвокати обвинувачених вбачають нові порушення в порядку продовження запобіжного заходу:

«Було декілька скарг на дії слідчого в захисника Крижановського. Під час висловлення своєї думки прокурор чогось зненацька заявив три клопотання про продовження запобіжного заходу. Ми почали їх розглядати. Це абсурд якийсь, процесуальний вінегрет», – зазначає Григорій Фелоненко, адвокат обвинуваченого Ігоря Пасічного.

Сторона обвинувачення (як, власне, і потерпілі) не вважає, що процесуальні порушення в ході як останніх, так і решти засідань узагалі мали місце.

«Чинним Кримінальним процесуальним кодексом України передбачено, що як сторона обвинувачення, так і сторона захисту, може заявляти клопотання на будь-якому етапі. Якщо клопотання заявляється з якимось порушенням, то суд реагує та відмовляє у задоволенні, або навіть у заявленні таких клопотань. Суд врахував думку прокурора щодо розгляду провадження в розумні строки, надав йому можливість оголосити клопотання у повному обсязі та в подальшому вирішив ці клопотання одночасно зі скаргою сторони захисту на дії слідчого», – коментує Віталій Бойко.

Обвинуваченим інкримінують різні частини та пункти низки статей Кримінального кодексу України. Найсуворіша з них передбачає покарання у виді довічного позбавлення волі.

З огляду на нинішні темпи, судовий процес обіцяє бути складним і довгим: після майже двох місяців підготовчого засідання наразі колегія тільки приступить до розгляду справи по суті. Відповідно до клопотання сторони захисту, суд має вирішити питання щодо відбору присяжних.

Тож, незабаром четверті роковини злочину. Родичі вбитих досі не отримали належного правосуддя та відповідей на запитання. А обвинувачені перебувають за ґратами без жодного вироку.

Опублікована: 7 лютого 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація