Справу щодо корупції в Полтавській ОДА передали до поліції – Спеціалізована антикорупційна прокуратура

Автор: Вікторія Баберя, 10 липня, 12:24

Фото: Справу щодо корупції в Полтавській ОДА передали до поліції (фото - Уніан)


Спеціалізована антикорупційна прокуратура забрала у Національного антикорупційного бюро кримінальне провадження за фактом можливого одержання неправомірної вигоди ексголовою Полтавської обласної державної адміністрації Валерієм Головком, а також іншими посадовцями і передала справу до Національної поліції.

Відповідну постанову 21 червня виніс заступник керівника САП Володимир Кривенко, передає «Слово і Діло».

У постанові йдеться, що справу розслідуватиме Головне слідче управління Нацполіції, а процесуальне керівництво буде здійснювати – департамент нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності Генеральної прокуратури України.

Пригадаємо, наприкінці лютого поточного року співробітники Національного антикорупційного бюро провели обшуки в приміщенні ПОДА. Обшуки проводились в рамках кримінального провадження, яке відкрили за заявою громадянина Азербайджану Альберта Уварова – директора міжнародного консорціума «Алві род». Останній у 2018 році мав утримувати дороги області.

За результатами обшуків суд арештував 179 тис. євро, МакБук та Mercedes G 63 AMG, які можуть бути речовими доказами у справі. Проте детективи НАБУ вилучили більше.

Альберт Уваров повідомив правоохоронцям, що за такий привілей він платив керівництву області сотні тисяч доларів, возив їх на відпочинок до Іспанії, дарував айфони та навіть подарував тодішньому голові ОДА Валерію Головку «Гелендваген».

Крім Валерія Головка, серед фігурантів справи лунали прізвища його заступника Андрія Пісоцького, директора департаменту економічного розвитку Інни Іщенко, директора департаменту капітального будівництва Тимофія Голбана та Олександра Літвінова. 

Саме останній, на думку слідчих, організував схему з передачею хабара. На зустрічі з Уваровим він повідомив, що той має перерахувати 200 тис. євро з рахунку підконтрольного Уварову латвійського підприємства Albuve на рахунок британської Profit media group. Оплату здійснювали в рамках фіктивного договору щодо ремонту електричок. 

Опублікована: 10 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація