Стежками Петлюри через QR-коди. У Полтаві презентували нову екскурсію (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Анна Аксюк, 22 січня, 19:30

Фото: Стежками Петлюри через QR-коди. У Полтаві презентували нову екскурсію (ФОТОРЕПОРТАЖ)


На кожній туристичній локації є QR-код, відсканувавши який за допомогою смартфону, можна дізнатися всю інформацію про життя та діяльність видатного земляка.

У вівторок, 21 січня, Департамент культури і туризму ОДА презентував інформаційно-просвітницький тур «Полтавський період Симона Петлюри». На першу екскурсію запросили представників вишів, туристичних фірм, ЗМІ та держслужбовців. Екскурсоводи розповіли про 5 місць у Полтаві, пов’язаних з життям відомого державного, військового та політичного діяча Симона Петлюри.

Екскурсовод Наталія Кузьменко відзначила, що інформації про відомого полтавця дійшло не так багато, адже за найменші зв’язки або згадки про повстанця тодішня влада обіцяла розправу.

Далі надаємо короткий опис кожної локації:

Місце садиби родини Симона Петлюри по вулиці Зигіна, 20.

Самої садиби, де народився і виріс Симон Петлюра, нажаль, не збереглося. У 1960 році будинок знесли, щоб уникнути зайвої згадки про революціонера. Зараз на цьому місці стоїть п`ятиповерхівка. Але навіть один з учасників екскурсії згадав, як ще малим бачив той будиночок під стріхою. За його словами, це була стара трикімнатна одноповерхова будівля з сараями, колодязями та літнім будиночком у подвір`ї.

На нинішній будівлі встановлена меморіальна дошка, під якою розміщено QR-код. Під час екскурсії до пам’ятного знаку поклали квіти і вшанували революціонера хвилиною мовчання.

Місце садиби родини Симона Петлюри по вулиці Зигіна, 20.

Цікаво, що свого часу діяч змінив своє ім`я Семен, дане йому при народженні, на Симон – на честь видатного революціонера Сімона Болівара. Про це та багато іншого можна знайти за переходом за першим QR-кодом.

Аграрно-економічний коледж Полтавської державної аграрної академії по вул. Сковороди, 18

Саме у цій будівлі навчався Симон Петлюра, але той навчальний заклад відрізняється від нинішнього коледжу. Його батьки вирішили дати більш повну освіту усім хлопчикам у родині, сестри ж отримали лише початкову освіту. Майбутній революціонер та його брати один за одним ставали учнями духовного училища, де готували священників для православних церков, але навчання давало широкий спектр знань.

Симону Петлюрі добре давалися гуманітарні науки, хоча за деякими предметами він відставав.

 Аграрно-економічний коледж Полтавської державної аграрної академії по вул. Сковороди, 18

Будинок був пошкоджений у роки Другої світової війни і згодом відновлений. Екскурсовод припустила, що скоріш за все, реконструкція зазнала значних змін, але лінія першого поверху лишилася точно такою, як раніше.

QR-код можна знайти біля центрального входу.

Наступна локація з QR-кодом, яку сьогодні через погодні умови учасники туру не відвідали – будівля Полтавської духовної семінарії у приміщенні старого корпусу нинішньої Полтавської державної аграрної академії.

Після закінчення навчання в училищі саме тут Симон Петлюра продовжив своє навчання. Згодом на будівлі планують встановити відповідну меморіальну дошку.

Тут Симон Петлюра теж розгорнув активну діяльність – за виступ з петицією, де учні протестували проти системи навчання в духовній семінарії, а саме проти начитки текстів без пояснень, наукової обробки та викладання лише російською мовою. За що його і всіх, хто підписав петицію, виключили з семінарії з «вовчим квитком» (без права продовжити навчання в будь-якому іншому навчальному закладі Російської імперії).

Будинок Мстислава Скрипника по вулиці Патріарха Мстислава, 13

На тротуарі біля будинку, в якому народився Патріарх Київський і Всія України Мстислав Скрипник, теж є QR-код.

Будинок Мстислава Скрипника по вулиці Патріарха Мстислава, 13

Мстислав Скрипник – старший син молодшої сестри Симона Петлюри. Його племінник став доволі відомим, і прикладом для нього був саме дядько. Майбутній патріарх отримав економічну і духовну освіту, і після чого зацікавився долею Української православної церкви. Боровся за відновлення прав української освіти та духовності.

Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського на вулиці Конституції, 2.

І хоча лишилося надзвичайно мало раритетів, зараз в музеї відкрито 3 тимчасові виставки і одна постійно діюча експозиція на другому поверсі, що присвячені Симону Петлюрі.

І сьогодні лише на один день полтавці мали змогу побачити рукопис Симона Петлюри, написаний у 1922 році з питанням про державну діяльність. Поряд діє виставка, що присвячена діяльності революціонера.

Кожного дня працівники можуть надати інформацію про відомого повстанця.

Рукопис Симона Петлюри, написаний у 1922 році з питанням про державну діяльність

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 22 січня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація