Суди/апеляції/три екс-заступниці Мамая: справи щодо поновлення на посадах тривають

Автор: Вікторія Баберя, 15 квітня, 13:30

Фото: Три екс-заступниці Олександра Мамая


Після відмови суду першої інстанції трьом екс-заступницям Мамая в поновленні на посадах, вони усі гуртом подали скарги до апеляційного адмінсуду в Харкові.

Це колишні заступниці мера:

  • з питань діяльності виконавчих органів Наталія Сук;
  • з економічних та соціальних питань Ольга Борисенко;
  • з питань діяльності та розвитку гуманітарної сфери Світлана Тарашевська.

Пригадаємо, з чого все почалося та коротко про перебіг справ:

  • 14 вересня 2018-го звільнили трьох заступниць Мамая під час другого пленарного засідання позачергової сімнадцятої сесії ПМР. «За» це рішення проголосували 23 депутатів із 28 присутніх;
  • екс-заступниці восени падали позови до Полтавського адмінсуду. Аналогічні, до речі. Вимога одна – визнати протиправним та скасувати вищезазначені рішення, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу;
  • нинішній заступник мера з юрпитань Іван Сватенко в коментарі ЗМІСТу зазначав, що аргументація екс-заступниць схожа на позицію колишнього мера Олександр Мамая: екс-посадовиці говорять, що депутати не мали права скликати сесію, адже, на їхню думку, нові обранці на той час не мали відповідних повноважень.
  • суд першої інстанції відмовив у задоволенні позовних вимог.

Мотивація в ухваленому рішенні наступна: депутати міськради діяли в межах свої повноважень, тож рішення про звільнення, яке підтримала більшість, є законним.

Але Тарашевська, Сук і Борисенко не погодилися із цим. Наприкінці березня (21, 25 та 28 березня) вони подали скарги до Другого апеляційного адмінсуду в Харкові. Протягом квітня-травня справи розглянуть. Ймовірно, залишать рішення суду першої інстанції без змін.

Тож, скоріш за все, перебіг піде за «мамаєвським» сценарієм: екс-мер програв у полтавському суді, програв апеляцію на це рішення, а зараз – подав вже касаційну скаргу до Верховного Суду.

Нагадаємо, у ПМР вже була ситуація, коли Михайло Шевченко, екс-перший заступник Мамая поновився на посаді через суд. До того ж, ще стягнув із міськради майже 100 тис. грн за вимушені прогули. Та, в результаті, він на посаду не повернувся.

Опублікована: 15 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація