Фото – Полтавський обласний ТЦК і СП

Два населених пункти Сумщини через російські обстріли пів року не мали електроенергії. Мережу відремонтував воїн тероборони Полтавщини з побратимами, чий підрозділ прибув до області в грудні минулого року.

Про це повідомили в Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки 23 січня.

Обстрілами росіяни пошкодили цивільну інфраструктуру Сумщини, зокрема в кількох місцях перебили лінію електропередач на 10 кіловольт, що живила домівки. Молодший сержант Сергій Мараховець з Полтавщини в мирному житті працював начальником тягової підстанції на залізниці. Разом із двома військовими він відремонтував пошкоджену мережу, однак для цього довелося здолати мінне поле й працювати під обстрілами.

«Я і два мої побратима підійшли до командира нашої батареї, пояснили ситуацію, запропонували допомогти – відновити людям світло. Він погодився. Заїхали в обленерго, взяли провода, зробили прохід через мінне поле, пов’язали провода, обрізав шлейфа, які йшли на іншу пошкоджену лінію. Потім побачили, що ще в двох місцях були перебиті провода – ми їх натягли, підвісили. Після цього здали в обленерго, а вони вже увімкнули напругу», – пригадав Сергій Мараховець.

Фото – Полтавський обласний ТЦК і СП

У звичайних умовах подібна робота вимагає кількох годин, тоді як під мінометним та танковим обстрілом розтяглася на дві доби.

Воїн Сергій Мараховець вступив до лав захисників у 2015-у році: за мобілізацією потрапив до 93 окремої механізованої бригади. Наступного року демобілізувався у званні молодшого сержанта і потрапив до оперативного резерву першої черги. Після участі в зборах резервістів підписав контракт на проходження служби у військовому резерві у складі батальйону тероборони. 24 лютого він повернувся до Збройних Сил України й захищає Полтавщину на передовій.

Фото – Полтавський обласний ТЦК і СП

Раніше ЗМІСТ розповідав про 30-річного воїна з позивним «Арес» – командира самохідної гармати 2С7, яку лагідно називає «квіточкою», та яка при цьому здатна за лічені секунди знищити ворожу броню на фронті. Його історію читайте тут.

Loading...